Tajná pražská schůzka před volbou šéfa FIFA: Pelta v úterý jednal s šejkovým emisarem


Praha - Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, drží jeden z 207 hlasů, které právě dnes v Curychu rozhodují o novém obsazení pozice prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA.
Peltův hlas se v úterý pokusil získat pro bahrajnského šejka Salmána jeho emisar, vlivný sportovní diplomat z Kuvajtu Ahmad Fahad Sabah. Ten mimo jiné působí v roli předsedy ANOC, což je sdružení Národních olympijských výborů.
Že se ti dva, tedy Pelta a Sabah, v úterý na letišti v Praze potkali, potvrdil deníku Aktuálně.cz Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.
"Nevidím na tom nic tajného. Měl jsem s panem Sabahem domluvené jednání, na různá témata včetně olympijských parků. A pan Sabah vyjádřil přání, jestli by se při té příležitosti nemohl setkat i s předsedou tuzemské fotbalové asociace, tedy s panem Peltou," říká Kejval.
Pelta: Vyslechl jsem ho. Ale podpořím Infantina
Kuvajťan na schůzce zdůraznil, že ve volbách prezidenta FIFA podporuje bahrajnského šejka. "Já jsem se s panem Sabahem setkal, vyslechl jsem ho a sdělil mu, že FAČR podporuje evropského kandidáta Gianniho Infantina," doplnil posléze z Curychu osobně Miroslav Pelta.
Setkání se zúčastnila i Dagmar Damková, nyní členka komise rozhodčích UEFA. A žhavá kandidátka na pozici v nově utvářeném výkonném výboru FIFA. Podle nových regulí by do něj totiž kontinentální konfederace měly povinně delegovat i ženy a Damková by v Evropě mohla mít velkou šanci.

Nejčtenější zprávy