Třinec si zahrává, se Spartou padl po nájezdech, Kometa vyhořela v Chomutově

Třinec - Ve 49. kole extraligové sezony přivítali Oceláři na svém ledě pražskou Spartu. Sparta se během první třetiny dostala do dvoubrankového trháku, ale Oceláři zápas srovnali ještě ve druhé třetině a poslali zápas do prodloužení, zápas musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži vystřelil bonusový bod Spartě Hamilton.
PSG Zlín přivítal Hradec Králové a potvrdil domácí formu z posledních zápasů. V první třetině šli domácí rychle do vedení z hole Holíka. Na tento gól ještě Mountfield stihl zareagovat, ale v prostřední periodě zcela vyhořel. Ševci třemi brankami rozhodli a připsali si další tři body po výhře 4:1.
Chomutov už s trenérem Růžičkou na střídačce přivítal Kometu, která ještě bojuje o desítku. Hosté sice vedli po gólu veterána Tona, ale Piráti zabrali a v poslední periodě čtyřmi brankami otočili vývoj utkání. Po vítězství 5:2 ještě Piráti zabojují o elitní šestku.
Mladá Boleslav zabrala v pravý okamžik. V důležitém domácím zápase proti Plzni vyhrála 5:1. Hosty sice poslal do vedení v první třetině Jeřábek, ale domácí zápas dokonale otočili.