Cibulková je po dvou letech ve finále, v Acapulcu ji čeká Stephensová


Acapulco - Po téměř dvou letech se slovenská tenistka Dominika Cibulková probojovala do finále turnaje WTA. V mexickém Acapulcu v pátek porazila Američanku Christinu McHaleovou 6:3, 6:3 a bude hrát o pátý titul v kariéře s její krajankou Sloane Stephensovou. Turnajová dvojka v druhém semifinále smetla Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6:2, 6:0.
Cibulková si může v Acapulcu zopakovat triumf z roku 2014, kdy ve finále zdolala právě McHaleovou a získala dosud poslední titul. "Poprvé jsem znovu ve finále turnaje, který už jsem vyhrála. Je to parádní pocit," radovala se šestadvacetiletá Slovenka, která loni laborovala čtyři měsíce s Achillovou šlachou.
"Už jsem zdravá. Tvrdě jsem trénovala a zdá se, že si všechno znovu sedlo. Mám ze své hry dobrý pocit," uvedla předloňská finalistka Australian Open, jež si polepší ze současné 66. pozice ve světovém žebříčku. S finálovou soupeřkou Stephensovou, která je v pořadí WTA na 24. místě, má vyrovnanou bilanci 1:1.
O mužský titul v Acapulcu budou hrát Rakušan Dominic Thiem a Australan Bernard Tomic. Thiem usiluje o pátý titul v kariéře, ale první na tvrdém povrchu. Všechny předchozí získal na antuce. Naopak Tomic získal všechny tři dosavadní turnajové triumfy na tvrdém povrchu.
Tenisový turnaj mužů a žen v Acapulcu (tvrdý povrch):
Muži (dotace 1,551.830 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Thiem (4-Rak.) - Querrey (USA) 6:2, 6:2, Tomic (5-Austr.) - Dolgopolov (Ukr.) 1:6, 6:4, 6:3.
Ženy (dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Stephensová (2-USA) - Wickmayerová (8-Belg.) 6:2, 6:0, Cibulková (SR) - McHaleová (USA) 6:3, 6:3.
Tenisový turnaj mužů v Sao Paulu (antuka, dotace 499.055 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Cuevas (3-Urug.) - Monteiro (Braz.) 4:6, 6:3, 6:3, Lajovič (Srb.) - Elias (Portug.) 6:3, 4:6, 6:0.

Nejčtenější zprávy