Zase koleno. Vonnová je v nemocnici, spadla v Andoře při silné chumelenici


Soldeu - Nejlepší současná sjezdařka Lindsey Vonnová se zranila v superobřím slalomu Světového poháru v Andoře a je v nemocnici. V chumelenici na zkrácené trati zůstala americká hvězda po pádu dlouho ležet na sněhu, při převozu na saních pak měla nejvíce zafixované levé koleno. Pravé s kolenem už byla několikrát na operaci.
Jednatřicetiletá Vonnová po předchozích letech zdravotních potížích letos mířila za pátým velkým křišťálovým glóbem, malý za sjezd už získala a další může vybojovat za super-G. Ve Světovém poháru má na kontě už 76 výher. Než dnes spadla, měla dnes nejrychlejší mezičas.
Závod v Soldeu, který kvůli nepříznivém počasí začal o tři hodiny později, nedokončila ani Klára Křížová. Na start se postavila také Kateřina Pauláthová, specialistka na obří slalom, a obsadila 53. místo se ztrátou necelých čtyř vteřin na nečekanou vítězku Italku Federicu Brignoneovou.
V těžkých podmínkách měly větší šanci na úspěch lyžařky s nízkými startovními čísly. Brignoneovou na pódium doprovodily Američanka Laurenne Rossová a Rakušanka Tamara Tipplerová. Elitní skupina závodnic doplatila na počasí.
Náskok Vonnové v čele Světového poháru snížila dnes šestnáctá Švýcarka Lara Gutová na pouhých osm bodů, v boji o malý glóbus za super-G obě dělí 64 bodů.

Nejčtenější zprávy