Dorothea Wiererová: Rychle střílí, ráda nakupuje a Playboy ji chtěl na obálku


Praha - Aktuálně je třetí ženou biatlonového Světového poháru. Je známá jako nejrychlejší střelkyně, ale také jako jedna z nejkrásnějších sportovkyň vůbec. Reprezentuje Itálii a společně s Gabrielou Soukalovou je v současnosti tváří biatlonu. Poznali jste, o koho jde?
Ano, řeč je o pětadvacetileté závodnici Dorothee Wiererové.
S biatlonem začala v deseti letech. V italské reprezentaci se poprvé objevila v šestnácti a mezi svými soupeřkami je velice oblíbená. "S Doro je opravdu sranda. Je taková bezprostřední, hned řekne, co si myslí. Navíc je stejně jako já lehce šílená," vypráví Soukalová, která si se svou sokyní dokonce nedávno střihla na stupních vítězů selfíčko...

Veliké popularitě se však Wiererová těší zejména u mužské části populace. "Zbožňuju ji. Za to, jaká je s ní sranda, i za to, jak rychle střílí," žertuje norská hvězda Tarjei Boe. On i další zájemci však mají smůlu. Drobná Italka je totiž od května loňského roku vdanou paní.
A manželství jí evidentně svědčí. Letos zažívá zatím nejlepší sezonu kariéry. Osmkrát stála na bedně, z toho třikrát na stupínku nejvyšším. V celkovém pořadí je pak třetí, na Soukalovou ztrácí 143 bodů, na druhou Dorinovou-Habertovou však jen bodů osm.
Pomalejší běh vynahrazuje rychlopalbou
V posledních čtyřech letech je mezi ženami nejvyrovnanější střelkyní. Tuto zimu zatím trefila 322 z 371 terčů, což dává úspěšnost 86,8 procenta. Pozornost ale poutá hlavně díky ohromující rychlopalbě, díky které na své soupeřky získává cenné vteřiny.
Rok co rok se však zlepšuje v rychlosti běhu. Na ty nejlepší jí ale stále kousek chybí. Zde je srovnání letošních běžeckých výkonů s Gabrielou Soukalovou. Z celkových devatenácti individuálních závodů byla Wiererová rychlejší než Češka pouze ve čtyřech případech.

Na velkých akcích se však Wiererové nikdy moc nedařilo. Před rokem na světovém šampionátu ve finském Kontiolahti měla ale smůlu. Ve vytrvalostním závodu dojela čtvrtá, na medaili jí chyběly pouhé čtyři desetiny vteřiny. Na tehdy druhou Soukalovou pak sekunda a půl.
Medaili brala na mistrovství světa, stejně jako na olympijských hrách, jen ve štafetě. Zlato z MS má ale v juniorské kategorii, když si v roce 2011 podmanila šampionát v Novém Městě na Moravě. Vyhrála tam sprint, stíhačku i vytrvalostní závod.
Na blížícím se šampionátu v norském Oslu tak bude mít co napravovat. Úvodní závod jednotlivkyň je na programu už tuto sobotu do 14:30. Sledovat jej budete moct v naší online reportáži.

Nejčtenější zprávy