Frolík překonal Neuvirtha. Zranění trápí Mrázka s Voráčkem

New York - Hokejový brankář Michal Neuvirth kryl v pondělním utkání NHL 29 střel a dovedl Philadelphii k výhře 5:3 nad Calgary. V dresu poražených jednou skóroval Michael Frolík. Druhého českého gólmana Petra Mrázka nepustily do akce potíže s třísly, i bez něho ale Detroit uspěl v Dallasu 3:2 v prodloužení.
Ofenzíva Philadelphie byla oslabena o Jakuba Voráčka, který vynechal už minulý zápas kvůli potížím v dolní části těla a podle manažera týmu Rona Hextalla si léčba českého útočníka vyžádá zhruba dva týdny. Kladenského odchovance, který je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, ale skvěle zastoupilo duo Brayden Schenn - Claude Giroux.
Prvně jmenovaný vstřelil první hattrick v soutěži a kapitán Flyers asistoval u čtyř branek. Díky jejich výkonům domácí vedli po dvou třetinách 4:1, ale Calgary ještě zápas zdramatizovalo. I s přispěním Frolíka, který střelou z pravého kruhu přes obránce snižoval v 52. minutě na rozdíl jednoho gólu. V poslední minutě však Wayne Simmonds svou druhou trefou v utkání pečetil výhru Philadelphie. Úspěch domácích podpořil jednou přihrávkou i Radko Gudas.
Za Mrázka zaskočil Howard
Doba absence Mrázka, který ještě o víkendu vychytal týmu výhru v utkání pod širým nebem, by měla být podle slov manažera Detroitu Kena Hollanda dlouhá jen pár dní. Situace využil Jimmy Howard, který si připsal 39 zákroků a první výhru od 3. prosince. Zdá se, že se americký gólman dostává do formy, protože v posledních dvou startech zaznamenal úspěšnost zásahů 95,8 procent.
Detroit byl blízko k výhře už v základní části, ale domácí při závěrečné power play vyrovnali dorážkou Vernona Fiddlera, u jehož trefy byla připsána asistence Aleši Hemskému. V prodloužení rozhodl o zisku bonusového bodu Pavel Dacjuk.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Columbus 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 18. Zuccarello, 58. Stepan - 44. Atkinson. Střely na branku: 23:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Raanta (NY Rangers), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Stepan (NY Rangers).
Pittsburgh - Arizona 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 6., 18. a 32. Hörnqvist, 30. Kunitz, 59. Letang, 59. Cullen. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.435. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Crosby, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).
Toronto - Tampa Bay 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 58. Kadri - 25. a 36. Johnson. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.933. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Kadri (Toronto).
Philadelphia - Calgary 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 13., 36. a 39. B. Schenn (na první Gudas ), 25. a 60. Simmonds - 7. Monahan, 51. Ferland, 52. Frolík . Střely na branku: 29:32. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procenta. Diváci: 19.065. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Giroux, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).
Detroit - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 38. Sceviour, 59. Fiddler ( Hemský ) - 32. a 47. Athanasiou, 63. Dacjuk. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Athanasiou (oba Detroit), 3. Fiddler (Dallas).
San Jose - Montreal 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 16. a 55. Pavelski, 4. Thornton, 24. Burns, 43. Karlsson, 44. Spalling - 6. Gallagher ( Plekanec ), 33. Mitchell. Střely na branku: 36:23. Diváci: 16.205. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Pavelski, 3. Burns (všichni San Jose).