Kladno bude rozhodovat o dotaci pro hokejovou mládež na jaře


Kladno - Kladno bude rozhodovat o dotaci pro hokejovou mládež na jaře. Vyplácení milionů korun ročně zastupitelé pozastavili loni kvůli údajným nesrovnalostem v hospodaření hokejového klubu. Ten patří ze 30 procent městu a ze 70 procent hráči NHL Jaromíru Jágrovi, který nesrovnalosti odmítá.
Způsob poskytnutí až sedmimilionové dotace bude město nyní řešit s právníky. Novinářům to dnes řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
Podle primátora město platí mládež nadstandardně a peníze na mladé hráče, například na jejich dopravu na zápasy, trenéry, soustředění a podobně, bude dávat i nadále. Město chce také nechat zkontrolovat účetnictví kladenského hokeje, to ale ještě nemá předané ke kontrole. "Nebudeme s vyplacením dotace pro mládež čekat na výsledky kontroly," uvedl primátor.
Kvůli podezření na nesrovnalosti město před několika měsíci pozastavilo placení provozu stadionu. V lednu radní rozhodli, že Kladno opět bude náklady platit.
Město mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly. Kladenský A-tým v současnosti hraje první ligu a usiluje o postup do extraligy.

Nejčtenější zprávy