Spartu drtí termínovka. Lazio, liga, pohár, dohrávka. Šmankote, a co když se postoupí?


Praha - Fotbalové Spartě se její program začíná silně zahušťovat. Faktorů, jež k tomu vedou, je spousta: úspěšná jízda pohárovou Evropou, domácí pohár, kvůli sněhové vánici odložený zápas z Julisky a k tomu ligová sezona, jejíž finiš je letos uspíšen kvůli startu národního týmu na Euru 2016.
Termínů je míň než málo, a pokud by snad Sparta postoupila i přes Lazio, případně dál, odsoudila by se k tomu, že až do konce sezony bude hrát dva, v případě postupu do semifinále Evropské ligy i Mol Cupu dokonce až tři zápasy týdně
Nejlépe se v problému zorientujeme, když si prolistujeme kalendářem. Vždy o víkendu se samozřejmě hraje ligové utkání. Sledujme proto program ve všední dny. Týden co týden tam Spartě naskakuje nějaká položka.

Možná jste si všimli, že nám z toho přehledu něco vypadlo. Ano, semifinále a finále domácího poháru, tedy Mol Cup. V případě postupu přes Liberec má samozřejmě Sparta k dvoukolovému semifinále Mol Cupu k dispozici zhruba ty termíny, ve kterých se hraje čtvrtfinále či semifinále Evropské ligy. Kdyby snad i v květnu měla hrát obě pohárové soutěže, což je samozřejmě hodně odvážná vize, musela by pak absolvovat až tři zápasy týdně, aby i Mol Cup odehrála.
S finále poháru lze hnout až za ligu
Všechno pochopitelně visí na základní otázce, zda bude Sparta i nadále postupovat Evropskou ligou. "Proto jsme se dohodli s Duklou a vedením domácí soutěže, že náhradní termín zápasu s Duklou budeme hledat až po utkáních s Laziem Řím," reaguje mluvčí Sparty Ondřej Kasík.
"Úspěšnému pohárovému zástupci Synot ligy, tedy Spartě, chceme samozřejmě pro její další účinkování v Evropské lize vytvořit ideální podmínky, zápas s Duklou se klidně může dohrávat až v dubnu, nebo dokonce v květnu," podotýká Tomáš Bárta, ředitel Synot ligy.
"Můžeme pohnout i s finálovým zápasem Mol Cupu, ten se v případě potřeby může sehrát i po skončení ligové sezony," dodává Bárta.
V základním rozpisu je finále Mol Cupu plánováno na 27. dubna. Pokud by se mělo "šoupnout" až za poslední ligové kolo, hrálo by se patrně ve středu 18. května. Což je mimochodem zároveň den, kdy se v Basileji koná finále Evropské ligy.
Pokud bychom tedy úvahu o možných pohárových úspěších Sparty dohnali až na nejzazší hranici, to znamená pro případ, že by Letenští hráli basilejské finále, mohli by pak teoreticky odkopat finále domácího poháru už jen v neděli 22. května.
Den nato už začíná reprezentační sraz a vzápětí i rakouský kemp národního týmu před Eurem 2016.

Nejčtenější zprávy