Jágr asistencí vyrovnal Howea. Skórovali Hertl, Palát a Fleischmann

New York - Jaromír Jágr si ve čtvrtečním utkání NHL připsal asistenci při prohře Floridy 2:3 na ledě Colorada a s 1850 body dohnal na 3. místě historického bodování Gordieho Howea. Gólem a přihrávkou se blýskl Tomáš Hertl, jenž pomohl San Jose k výhře 3:2 ve Vancouveru, Ondřej Palát přispěl jednou trefou k vítězství Tampy 4:1 v Ottawě. Poprvé v dresu Chicaga skóroval Tomáš Fleischmann, Blackhawks ale prohráli v Bostonu 2:4.
Jágrova chvíle přišla v 10. minutě první třetiny. V útočném pásmu u pravého mantinelu rozehrál puk na Aleksandera Barkova, ten jej poslal křížem na obránce Erika Gudbransona, který pohotovou střelou vyrovnal na 1:1. Čtyřiačtyřicetiletý český veterán si připsal 48. bod v sezoně (21 gólů, 27 asistencí), celkově v 1611 zápasech NHL zaznamenal 743 branek a 1107 přihrávek. Na druhého nejproduktivnějšího hráče v dějinách Marka Messiera ztrácí Jágr 37 bodů.
Domácí se poté dostali do vedení 3:1, hosté sice dokázali v polovině druhé třetiny snížit, jenže další góly už nepadly. Panteři ztroskotali na brankáři Colorada Calvinu Pickardovi, který při obrovském tlaku ve třetí třetině zneškodnil všech 24 střel a celkově si připsal 38 úspěšných zákroků.

Hertl zavelel k obratu
Hokejisté San Jose prohrávali ve Vancouveru po první třetině 0:2, nakonec ale stejně jako v neděli vyhráli. K obratu zavelel Hertl: v 31. minutě 16. gólem v sezoně snížil na 1:2, ve 41. minutě po jeho přihrávce v přesilové hře vyrovnal Brent Burns a za dalších pět minut dokonal obrat Patrick Marleau.
Tampa prodloužila v Ottawě vítěznou sérii na osm zápasů. Základ k úspěchu položila dvěma góly ve druhé třetině a Palát ve 39. minutě osmým zásahem v sezoně zvýšil vedení Lightning na 2:0. Domácí sice ve 46. minutě snížili, v závěru třetí třetiny ale pojistili výhru Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Výsledky NHL:
Boston - Chicago 4:2, Buffalo - Calgary 6:3, Philadelphia - Edmonton 0:4, Pittsburgh - NY Rangers 4:1, Toronto - Minnesota 1:2, Nashville - New Jersey 4:5 v prodl., Winnipeg - NY Islanders 3:4 v prodl., Colorado - Florida 3:2, Arizona - Anaheim 1:5, Ottawa - Tampa Bay 1:4, Los Angeles - Montreal 3:2, Vancouver - San Jose 2:3.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !