Proč vám firmy nechtějí dát oblíbený benefit? Ptejte se experta na práci z domova


Online rozhovor - Práce z domova patří k nejoblíbenějším firemním benefitům, zaměstnanci o ni mají větší zájem než o stravenky nebo o služební automobil. Podle průzkumu společnosti LMC, která provozuje portály Jobs.cz a Práce.cz, loni možnost "home officu" výrazně scházela pětině pracujících.
Většina společností se přitom tomuto benefitu stále vyhýbá - podle LMC může z domova občas pracovat jen 15,5 procenta zaměstnanců. Důvodem může být obava firem, jak řešit náklady home officu nebo bezpečnost a ochranu zdraví při práci.
I z tohoto důvodu se má homeworking dočkat podrobnější úpravy v zákoníku práce. Podle těch by mělo od příštího jara například jasně platit, že zaměstnavatel přispívá na připojení k internetu.
Z jakého dalšího důvodu mají některé firmy z home officu strach? Přibývá inzerátů, kde firmy tento benefit nabízejí? Ve kterých odvětvích jde stále ještě o vzácnost? A na co vše má zaměstnanec při práci z domova nárok? Na dotazy týkající se homeworkingu bude od 13 hodin odpovídat analytik LMC Tomáš Ervín Dombrovský. Otázky lze pokládat už teď.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy