Proč vám firmy nechtějí dát oblíbený benefit? Ptejte se experta na práci z domova


Online rozhovor - Práce z domova patří k nejoblíbenějším firemním benefitům, zaměstnanci o ni mají větší zájem než o stravenky nebo o služební automobil. Podle průzkumu společnosti LMC, která provozuje portály Jobs.cz a Práce.cz, loni možnost "home officu" výrazně scházela pětině pracujících.
Většina společností se přitom tomuto benefitu stále vyhýbá - podle LMC může z domova občas pracovat jen 15,5 procenta zaměstnanců. Důvodem může být obava firem, jak řešit náklady home officu nebo bezpečnost a ochranu zdraví při práci.
I z tohoto důvodu se má homeworking dočkat podrobnější úpravy v zákoníku práce. Podle těch by mělo od příštího jara například jasně platit, že zaměstnavatel přispívá na připojení k internetu.
Z jakého dalšího důvodu mají některé firmy z home officu strach? Přibývá inzerátů, kde firmy tento benefit nabízejí? Ve kterých odvětvích jde stále ještě o vzácnost? A na co vše má zaměstnanec při práci z domova nárok? Na dotazy týkající se homeworkingu bude od 13 hodin odpovídat analytik LMC Tomáš Ervín Dombrovský. Otázky lze pokládat už teď.

Nejčtenější zprávy