Daňové přiznání ve třech krocích. Nová aplikace vám pomůže s nepříjemnou povinností


Praha – Poslední měsíc zbývá na vyplnění a odevzdání daňového přiznání za příjmy roku 2015. Nepříjemnou povinnost nyní můžete splnit jednoduše online ve třech krocích v nové aplikaci online deníku Aktuálně.cz.
Po vyplnění potřebných údajů vám na e-mail přijde kompletně vyplněné daňové přiznání, které stačí vytisknout a podepsat. Vše je zdarma.

Lidé, kteří nepodávají daňové přiznání přes daňového poradce, ho musí finančnímu úřadu odevzdat nejpozději v pátek 1. dubna. Pozor si musí dát majitelé aktivovaných datových schránek, od roku 2015 platí, že musí přiznání podávat elektronicky. Když přiznání odevzdají "na papíře", budou automaticky platit sankci ve výši 2000 korun.
Daňové přiznání musí i tentokrát podávat každý, jehož příjmy (které jsou předmětem daně z příjmu fyzických osob) za loňský rok překročily 15 tisíc korun. U lidí, kteří mají příjmy pouze za zaměstnání, nebo jejich přivýdělek nepřesáhl šest tisíc korun za rok, ale může tuto daňovou povinnost splnit zaměstnavatel ve formě ročního zúčtování daně – musí jej o to ale požádat do 15. února.
Už před rokem se zvýšil limit pro daňové osvobození nepodnikatelských příjmů z příležitostné činnosti z dřívějších dvaceti na třicet tisíc korun ročně – typicky jde o prodej přebytků z vlastní zahrady nebo malých polí, přivýdělek z chovatelství, příležitostného pronájmu movitých věcí a podobně.
Na Aktuálně.cz najdete vedle online daňového přiznání také další servis, který vám usnadní vyplňování daňového přiznání:
- Změny v daňovém přiznání: Dvanáct odpovědí na časté otázky z praxe
- Změny v daňovém přiznání: Řekněte si o vyšší slevy, ale pozor na nové povinnosti
- Jak si snížit daně. Aktuální přehled slev, který vám může ušetřit tisíce korun

Nejčtenější zprávy