Berdych koupil zchátralé lázně na Opavsku. Za polovinu ceny než původní majitel

Je známý jako velký propagátor sociálních sítí a moderního sportovního oblečení. Tomáš Berdych však nyní stojí před novou výzvou.
Chce si vyzkoušet roli obchodníka. S podnikatelem Petrem Lexem se vydali do netradičního podniku. Za deset milionů korun koupili zchátralé lázně v Jánských Koupelích na Opavsku.
Už přes dvě desítky let lázně v Jánských koupelích pustnou. Oblíbený resort z doby socialismu dosud patři firmě Baneba, jí se však nepodařilo provoz lázní opravit.
Berdych s Lexem nyní podle České televize celou firmu každý z poloviny odkoupili a výrazně vydělali. V roce 2003 dosavadní vlastník firmy Jan Netal koupil lázně za 19 milionů korun.
Od té doby navíc investoval do zajišťovacích prací přes milion korun, lázně přesto i dál chátraly. Netalovi se totiž nevydařil plán, s nímž do nákupu resortu šel.
Chtěl zde vystavět obří wellness centrum, nepodařilo se mu však získat evropské dotace a nenalákal ani investora, který by mu ve výstavbě pomohl.
Jánské Koupele mají velkou lázeňskou tradici. První zmínka pochází už z roku 1640, podle tehdejšího spisu však byly využívány ještě mnohem dříve.
Někdejší dětská zotavovna a ozdravovna ROH však byla v roce 1994 uzavřena a kvůli sporům o vlastnictví mezi státem a odbory areál chátral. I proto patří mezi nejohroženější české památky.
Berdych, který je v současnosti s českým týmem v Hannoveru na utkání 1.kola Davis Cupu, si během své dosavadní kariéry vydělal na okruhu ATP v přepočtu 588 milionů korun.

Nejčtenější zprávy