Říha: Začátek sezony ve Slovanu byl emotivní, pak mě ale zase začal bavit hokej


Praha - Přes všechny peripetie odehrál Slovan Bratislava pod vedením Miloše Říhy povedenou sezonu. Bratislavský klub v KHL nakonec postoupil do play off, kde sice podlehl hned v prvním kole lídrovi západní konference z CSKA Moskva 0:4 na zápasy, ale určitě nezklamal.
Vždyť před sezonou se dlouho nevědělo, jestli vůbec bude slovenský klub KHL hrát, nebo dopadne podobně jako pražský Lev, který musel kvůli finančním potížím působení v kontinentální lize přerušit.
„Začátek sezony byl velmi emotivní, neodjeli jsme na soustředění v pravý čas. Hráči nevěděli, co bude. V týmu chyběla vítězná nálada. Takže začátek sezony nebyl ideální,“ poodkryl možné příčiny slabšího startu Slovanu do soutěže trenér Miloš Říha.
Peníze chodily včas, hráči se soustředili na hokej
Jenže Slovan se zmátořil a po slabší první třetině základní části KHL začal sbírat body a přibližovat se příčkám zajišťujícím play off. „Pořád jsme přesvědčovali hráče, že jsou dobří a začali jsme si konečně věřit. Peníze podle splátkových kalendářů chodily včas a hráči se mohli soustředit na hokej,“  ujistil Říha, že se Slovan ke svým finančním závazkům postavil čelem.
Zkušený trenér se po celou sezonu cítil ve Slovanu dobře. „Svým hráčům jsem poděkoval, že mě zase začal bavit hokej. Podporu jsem cítil i ze strany vedení, ale mám zkušenosti, že jsem končil i z první pozice v tabulce, takže už mě nic nepřekvapí,“ připomněl kouč s úsměvem na tváři téměř tři a půl roku starou situaci, kdy dostal vyhazov v Petrohradu, přestože v té době vedl tabulku celé KHL.
Říha: Stačilo říct, že šlo o uzavřený trénink
Play off si Slovan zajistil s předstihem, ale po základní části skončila Bratislava na osmém místě západní konference. V osmifinále je tak čekal silný celek CSKA Moskva okolo nepříjemného Alexandra Radulova, kterému Slovan podlehl ve čtyřech utkáních. „Mrzí mě první tři zápasy, ve kterých si myslím, že jsme byli lepším týmem. Ve čtvrtém zápase už jsme rezignovali.“  Popsal nejkratší možný scénář play off Říha.
Zástupci CSKA dokonce zatarasili koridor mezi šatnami řetězy. „Zamkli nás, abychom se nemohli dívat na jejich trénink. Něco podobného už se mi stalo v Jaroslavli, kde zamkli všechny vstupy na stadion, ale tam nás aspoň dopředu informovali, že nás na trénink nepustí. Ono stačilo říct, že půjde o uzavřený trénink a my bychom to respektovali,“ osvětlil český kouč celou situaci, jenž nastala po prvním zápase série.
Říha: Nevidím důvod proč ve Slovanu nepokračovat
Sedmapadesátiletému Říhovi končí po sezoně v Bratislavě smlouva, ale o prodloužení se Slovanem už jedná. „Proběhly setkání s vedením, kde jsme si rozebrali sezonu a povídali si o další spolupráci. Rozhovory proběhly rychle a férově, nic jsme nehrotili. Já určitě nemám důvod odcházet, zažil jsem dobrou sezonu a hokej mě začal zase bavit. Vedení zase před sezonou pokukovalo po play off, které jsme si zahráli,“ nevidí Říha důvod, proč na střídačce Slovanu nepokračovat.

Nejčtenější zprávy