Hewitt se vrátil na kurty, ale Bryany ve čtyřhře neporazil


Melbourne - Kapitán australských tenistů Lleyton Hewitt se vrátil na kurty, spolu s Johnem Peersem v daviscupové čtyřhře notně potrápili favorizované bratry Boba a Mika Bryanovy, druhý bod v Melbourne ale nakonec získali Američané. Hostující pár zvítězil 6:3 v pátém setu.
Pětatřicetiletý Hewitt v pátek debutoval v roli daviscupového kapitána a o den později se objevil na kurtu, třebaže před šesti týdny na Australian Open ukončil kariéru. Bývalý první hráč světa a dvojnásobný grandslamový šampion dokázal s Peersem dotáhnout ztrátu dvou setů, ale do vedení 2:1 na zápasy se přece jen nakonec dostali Američané.
Nedělní program zápasu o postup do čtvrtfinále Světové skupiny zahájí Bernard Tomic a John Isner. Závěrečnou dvouhru měl na domácí straně hrát Samuel Groth, ale Hewitt nevyloučil, že by ho mohl nahradit podobně jako v deblu. Jeho soupeřem by byl Jack Sock. "Je to možné. S tím, jak jsem hrál, jsem byl spokojený," připustil Hewitt.
Kapitán Američanů Jim Courier s takovou možností počítá. "Výkon, jaký Lleyton podal, ho rozhodně opravňuje k tomu, aby o tom uvažoval. Takže se na to musíme připravit," řekl.
1. kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:
Kooyong: Austrálie - USA 1:2 po čtyřhře
Hewitt, Peers - B. Bryan, M. Bryan 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:6.
13:00 (Gdaňsk) Polsko - Argentina,
15:00 (Lutych) Belgie - Chorvatsko,
15:00 (Birmingham) Velká Británie - Japonsko,
15:00 (Bělehrad) Srbsko - Kazachstán,
16:00 (Pesaro) Itálie - Švýcarsko,
19:00 (Guadeloupe) Francie - Kanada.

Nejčtenější zprávy