Soukalová: Dřela jsem kvůli fanouškům. Pro stíhačku mám skvělou pozici


Oslo - Kdyby biatlonistka Gabriela Soukalová neudělala chybu při první střelbě v dnešním sprintu na mistrovství světa v Oslu, měla by medaili, možná i stříbro. Jenomže vedoucí žena Světového poháru nakonec vzala zavděk i nepopulárním čtvrtým místem. Radost z něj měla i proto, že představuje velmi slibnou pozici do nedělního stíhacího závodu.
"Kdyby... Takhle se o tom nedá přemýšlet, protože takových kdyby byla spousta. Skoro celé startovní pole," řekla novinářům po závodu na Holmenkollenu.

V cíli se usmívala a radovala z výsledku. Potěšila ji hlavně skutečnost, že ze sebe dokázala vymáčknout zbytky sil, tak jak si to přála po čtvrteční smíšené štafetě, v níž předvedla skvělý výkon.
"To se povedlo stoprocentně naplnit. Ještě mnohem víc. Zmáčkla jsem se a vydala ze sebe i to, co ve mně nebylo," pochvalovala si. "Snažila jsem se to nevzdávat ani metr a představila si všechny ty lidi v Česku, jak fandí a drží palce. Snažila jsem se kvůli nim za to brát, co mi nohy stačily," uvedla.
Kontaktní závody má raději
Dnes se uměla vyrovnat s kritickým momentem po chybné střelbě. Kdyby totiž nezvládla položku vestoje bez minely, měla by velký problém a nejspíš by se mohla rozloučit s dobrým výsledkem ve stíhacím závodu.
"Teď mám vynikající pozici," pousmála se nad pověstí "nejlepší biatlonové stíhačky". "Ale uvidíme. Bude to kontaktní závod a já se na něj těším. Mám ho radši než vytrvalostní nebo sprint, kde každý jede sám nezávisle na sobě," podotkla.
Nyní musí především zase nabrat síly do nedělního závodu. "Ale když se na něj budu pořádně těšit, tak to je polovina úspěchu. Kvalitní spánek, kvalitní jídlo a těšit se," plánovala. "Dneska ze mě spadla nervozita," dodala.

Nejčtenější zprávy