Barcelona si bez problému poradila s Eibarem. Zareaguje večer Atlético Madrid?

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 28. kole španělské ligy na hřišti Eibaru 4:0 a v čele tabulky mají náskok 11 bodů před Atléticem Madrid, které má večerní zápas ve Valencii k dobru. Katalánský celek prodloužil rekordní tažení na 36. soutěžní duel bez porážky. Eibar prohrál počtvrté v řadě.
Neymar stál kvůli kartám
V útoku Barcelony nemohl kvůli kartám nastoupit Neymar, dvacetiletý El Haddadi jej ale úspěšně nahradil a už v osmé minutě druhým gólem v sezoně otevřel skóre. Do přestávky ještě navýšil náskok po průniku středem hřiště Messi.
Argentinský kanonýr se v druhém poločase prosadil podruhé, když využil penaltu nařízenou po Ramisově ruce. Messi dal v 35 soutěžních zápasech v této sezoně stejný počet branek. Na konečných 4:0 pro hosty upravil v závěru Suárez a s 26 trefami ztrácí jediný gól na nejlepšího střelce La Ligy Ronalda. Trio Suárez, Messi a Neymar v této sezoně dohromady zaznamenalo už sto soutěžních zásahů.
V zápase mezi Betisem Sevilla a Granadou domácí výhrou 2:0 prodloužili sérii utkání bez porážky na šest. Ve vyhroceném duelu rozdal rozhodčí Villanueva celkem 14 karet (2 červené a 12 žlutých), což je nejvíce od března 2013. Tehdy u toho byla také Granada, v zápase s Levante byli hráči kartou trestáni šestnáctkrát.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:
La Coruňa - Málaga 3:3 (43. Borges, 69. Cartabia, 80. Lucas - 29. Charles, 63. Camacho, 89. vlastní Arribas), Betis Sevilla - Granada 2:0 (85. N'Diaye, 90.+5 Castro), Eibar - FC Barcelona 0:4 (41. a 76. z pen. Messi, 8. El Haddadi, 84. Suárez),
18:15 San Sebastian - Levante, Sporting Gijón - Bilbao,
20:30 Valencie - Atlético Madrid.