Soukalová a spol. mají vztek. Na arogantní Ukrajince, nefér Norky i blokující Francouzku


Oslo - Prvního cenného kovu se česká biatlonová reprezentace na světovém šampionátu v Oslu zatím nedočkala. Bez medaile zůstali Češi i po čtyřech víkendových závodech, navíc jimi po dramatických kláních v nedělních stíhacích závodech cloumaly negativní emoce. A vztek vůči soupeřům.
Gabriela Soukalová si po závodě, v němž nenavázala na čtvrté místo ze sprintu a po pěti střeleckých chybách se propadla na konečné jedenácté místo, stěžovala na příliš ostré souboje na trati legendárního Holmenkollenu.
"Už jsem nevěděla, jestli mám používat hole v osobním souboji, protože to nebylo dneska úplně fair play. Ztratila jsem sto metrů, protože ty holky jely vedle sebe a nebyly schopné mě pustit," postěžovala si česká hvězda.
Se soupeřkami si vážně promluví
Vedoucí žena Světového poháru jasně předeslala, že si s některými soupeřkami bude muset vážně promluvit.
"Protože takhle by to nešlo. Snažíme se všechny vycházet vstříc, uhýbáme na každý jejich povel, a když to neplatí z jejich strany, tak je to špatný. Rozhozená nejsem, spíše mě to mrzí, když jsou takhle důležité závody, protože se snažíme vycházet všichni dobře i mimo trať," dodala jablonecká biatlonistka.
Soukalové se nelíbilo počínání domácích závodnic a také Francouzky Anais Bescondové. "Ta to tam nevychytala. Blokovala mě, i Norky měly ostré lokty a nepředvídají v zatáčkách, kdy jedou vedle vás a pak vám skočí do vašeho směru, což je v plné rychlosti nebezpečný manévr," popsala vypjaté situace na trati.
Šlesingr křičel, Semenov nereagoval
Ještě více vzteku a hořkosti měl v sobě po stíhacím klání Michal Šlesingr. Ten v závěru útočil na páté místo, jenže dvanáct set metrů před cílem skončil po kolizi s Ukrajincem Sergejem Semenovem na zemi, navíc zlomil hůlku. A musel se spokojit s konečnou dvanáctou příčkou.
„Když řeknu, že jsem zklamaný, takto úplně nevystihuje situaci,“ řekl rozhořčený biatlonista v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu. Ukrajinec ho v levotočivé zatáčce nevybíravě zavřel. Šlesingr byl rychlejší, ale před soupeře se dostat nemohl.
„Zkoušel jsem jet vnitřní stopu, protože vím, že ji dovedu projet rychle a bezpečně, zatímco některé jiné to tam v předchozích kolech dost vynášelo. Ukrajinec už byl dost unavený, a přestože jsem na něho křičel, vůbec nereagoval," vyprávěl závodník z Letohradu.
Šlesingr: Na Ukrajince máme všichni pifku
Následná kolize Šlesingra pochopitelně úplně rozhodila. Skvělé tempo bylo ve vteřině pryč. Stejně tak naděje na umístění v elitní pětce.
"Ztratil jsem rychlost v místě, kde je po sjezdu dlouhý dojezd. Proto mě hned dojela skupina závodníků za mnou. Ve finiši se mi pak už nohy jen motaly. Snažil jsem se, ale byl to už marný boj. Páté nebo dvanácté místo, to je sakra velký rozdíl,“ dodal Šlesingr, který po dojezdu vztekle praštil hůlkou do sněhu. Ukrajince už v cíli nepotkal a byl za to tak trochu rád. "To bylo dobře, protože se ve mně krev vařila hodně dlouho.“
Šlesingra naštval i fakt, že se jednalo právě o závodníky Ukrajiny. Ti totiž v poslední době nemají mezi ostatními biatlonisty příliš dobrou pověst. I kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu Olgy Abramovové.
„Proto mě to štve ultra, na Ukrajince máme všichni pifku. Nikdo nevěří moc tomu, že je ten doping záležitost jednotlivců. Kdyby alespoň byli pokorní, ale oni jsou extra arogantní. A teď, když mě Ukrajinec sundá k zemi, tak to mi moc nepřidá. Na mém vnímání ukrajinských biatlonistů se teď určitě nic nezmění," nechal se slyšet Šlesingr.

Nejčtenější zprávy