Praktický kabátek na jaro? Třeba nový Trenčkot!

Trenčkot nemůže chybět v šatníku žádné ženy.


Věděly jste, že původně byly trenčkoty navrženy jako součást uniforem pro armádní důstojníky? Až po první světové válce se rozšířily i mezi běžnou veřejnost. Jejich vynalezení si nárokují hned dvě firmy, a to Aquascutum a pro vás jistě známější Burberry.


Kabáty byly nepromokavé, aby nositele ochránily před deštěm i větrem. Dnes již máme na trenčkoty trochu odlišné nároky, kromě kvality bereme v potaz i barvu, délku, střih… Pojďme se podívat, jaké typy budou tou pravou volbou pro nadcházející jaro!

Béžová klasika


Přesně tak, s béžovým trenčkotem nemůžete šlápnout vedle. Sluší ženám i mužům, hodí se k černé i k barvám a až vás bude nudit, snadno jej oživíte zajímavou šálkou či jinými doplňky. Jeho nesmrtelnost dokazuje i to, že si zahrál v několika filmech – vzpomeňte například na Snídani u Tiffanyho, kde jej oblékla Audrey Hepburn, nebo Růžového pantera, kde byl nepostradatelnou uniformou inspektora Clouseaua.


Barva, střih a detaily – na všem záleží


Preferujete-li spíše jiné barvy, rozhodně v obchodech naleznete širokou paletu odstínů, ze kterých lze vybírat. Černý trenčkot vás určitě nezklame, nicméně na jaro je přece jen trochu smutný. Proč tedy místo něj nezkusit například tmavě modrý? I khaki barva bude vypadat pěkně, pokud zvolíte ten správný odstín. Jestliže se chcete trochu odvázat, zkuste pastelové barvy. Vypadají jemně, elegantně a na jaro jsou jako dělané.


Kromě barvy řádně zvažte i střih. Ke kolenům nebo pod zadek? Dvouřadý nebo jednořadý? Pozornost si zaslouží i různé detaily jako knoflíky, spony, pásky, klopy – dokážou totiž kabátu dodat jeho charakteristický vzhled.


Trenčkot není jen kamarád do deště, tento lehký kabát unosíte po celé jaro a na podzim se k němu zase rády vrátíte. Stačí jen zvolit ten pravý pro vás!


zdroj:Prozeny.cz

Nejčtenější zprávy