Vhodná podprsenka pro velká prsa: Proč je ji těžké koupit? Přinášíme pár tipů, jak na to!

Každá žena s většími ňadry tuto otázku řeší. Proč se kvalitních podprsenek ve větších velikostech vyrábí tak málo a jak vybrat dobře padnoucí?


Zeptali jsme se odbornice Hanky Nekolové z Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti.


Podprsenky s velikostí košíčků E, F, G a H nešijí všichni výrobci spodního prádla. Je totiž obtížné a náročné takovou podprsenku vyrobit. Podprsenka se skládá z deseti, patnácti až dvaceti dílů. Větší počet dílů zaručí vyšší funkčnost prádla, kvalitnější vypodložení či vyztužení pro tvarování poprsí. Řeší se nejen atraktivita celkového vzhledu podprsenky, ale také kvalita, jemnost a prodyšnost použitých materiálů a vhodnost barvy. Požadavky na funkci podprsenek s košíčky ve velikosti E, F, G, H a výše jsou vysoké a to také zvyšuje jejich cenu.


60 % žen s velkými ňadry si myslím, že na jejich velikost se snad podprsenky vůbec nevyrábí, přitom vhodně volenou podprsenkou mohou svůj vzhled opravdu hodně změnit a svoji postavu viditelně zeštíhlit. 


Několik tipů a rad pro ženy s velkými ňadry:


1. Při výběru podprsenky jsou nejdůležitější tři věci, žádná z nich se nesmí opomenout:  • Velikost (správně hluboký košíček a správná délka obvodu);  • Střih (výška středního dílu, šířka ramínek a zadního dílu, pevné zapínání, míra uzavřenosti střihu, atd.);  • Správné nasazení (usazení kostic, dotažení ramínek).


2. Vyzkoušejte si zmenšovací podprsenku! Má speciální střihové provedení, které opticky zmenší velikost Vašich prsou o jednu a o dvě velikosti košíčku.


3. Vybírejte si spíše nevyztužené, ale dobře šité podprsenky s vyšším středním dílem a uzavřeného střihu, které ňadrům poskytnou pevnou oporu.


4. Při nákupu v prodejně spodního prádla si vyzkoušejte různé střihy a typy podprsenek: bezešvé i se švy, nevyztužené i vyztužené, zmenšovací či tvarovací, levné i dražší a nakonec si vyberte si takovou, ve které se dobře cítíte.


A JEŠTĚ POSLEDNÍ RADA:


Pěkný dekolt není pouze darem přírody, ale také výsledkem pravidelné péče. Nezapomeňte tedy na jeho pravidelnou hydrataci.


Autor: www.podprsenky-poradna.cz

Nejčtenější zprávy