Gretzky vysekl Jágrovi další poklonu

Před měsícem vtipkoval, že jestli se Jaromír Jágr začne přibližovat jeho rekordům v NHL, ukradne mu brusle.


Nyní Wayne Gretzky, jeden z nejlepších hráčů v dějinách hokeje, vysekl českému legendárnímu útočníkovi další poklonu.


Gretzky vysekl Jágrovi další poklonu: Je opravdu pozoruhodný! Nejenže je „The Great One“, jak se Gretzkymu přezdívalo, fascinován Jágrovou dlouhověkostí, ještě více ale obdivuje, jakým způsobem táhne Floridu.


Jágr je s blížícím se závěrem základní části v parádní formě. Od začátku února zaznamenal v devatenácti zápasech dvacet bodů a jeho ohromná herní pohoda neunikla Gretzkyho pozornosti. „Je to opravdu pozoruhodné. Jedna věc je v tomto věku stále hrát, ale něco jiného je hrát na tak vysoké úrovni, jako to on předvádí," prohlásil pro server nhl.com čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu s Edmontonem.


Historická tabulka kanadského bodování NHL: 


1. Wayne Gretzky - 2857
2. Mark Messier - 1887
3. Jaromír Jágr - 1855


Zatímco Jágr ve 44 letech Jágr v zámořské soutěži dál válí, Gretzky svou kariéru ukončil před sedmnácti roky, když mu bylo osmatřicet.


Historická tabulka střelců NHL: 


1. Wayne Gretzky - 894
2. Gordie Howe - 801
3. Jaromír Jágr - 745


„V našem sportu se našlo jen pár borců, kteří mohli v takovém věku hrát na špičkové úrovni a být přínosní - Chris Chelios, Gordie Howe, Mark Messier a samozřejmě Jágr. Rozhodně hraje výborně, což je pro něj skvělé. A je to skvělé pro celý hokej," uvedl suverénní lídr kanadského bodování historie NHL i nejlepší střelec v dějinách soutěže, který kromě Olejářů nastupoval i za Los Angeles, St. Louis a New York Rangers.


Historická tabulka NHL v počtu asistencí: 


1. Wayne Gretzky - 1963
2. Ron Francis - 1249
3. Mark Messier - 1193
4. Ray Bourque - 1169
5. Paul Coffey - 1135
6. Jaromír Jágr - 1110


Jágr je v probíhajícím ročníku nejproduktivnějším hráčem Flordiy (53 bodů) i jejím nejlepším střelcem (23 branek). „Je důležitou součástí svého klubu - na ledě i mimo něj. Opravdu je pozoruhodným hráčem pro celou NHL a v současné době zvlášť pro Pantery," podotýká Gretzky, desetinásobný vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče sezóny a držitel devíti Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu ročníku.

Nejčtenější zprávy