Mají vůbec smysl jarní detoxy příchodem jara

Detoxové šílenství propuká přesně ve stejnou dobu jako nabídky na nejlepší dovolené, hubnoucí kurzy, kosmetické procedury a kolekce plavek. Jak mu porozumět, a má smysl se do detoxu pouštět?


Detoxikace s příchodem jarních dnů je už běžnou rutinou. Kromě toho, že si vás získává svými sliby o zázračném hubnutí, lehčím organismu a krásnějším životě, nezapomeňte pohlédnout také na její racionálnější stránku. Nejedná se ani o drastickou dietu ani o revoluční proces. Pokud chcete opravdu nastartovat detox, pak si vybíráte běh na dlouhou trať s pomalými změnami, postupným účinkem a až po chvíli se dostavujícím efektem. Počítáte s tím? Pro detoxikaci je nejpodstatnější odhodlání a vytrvalost. Začněte s přidáváním zeleniny a ovoce do svého jídelníčku, stejně tak jako s navýšením pitného režimu v podobě vody a bylinkových čajů. Časem vynechávejte smažené, tučné a příliš sladké. Pokud se vám bude dařit, dojdete do fáze, kdy se z vás stane zdravě se stravující člověk sám o sobě. A detoxikaci už nebudete potřebovat.


Tohle jste nemysleli? Pokud jste v předchozích řádcích nepoznali detox ve smyslu, jež máte na mysli vy, pak vám pravděpodobně hlavou běhají myšlenky o silné dietě, čistících čajích a dnech hladovky. I to se pod pojmem detoxikace skrývá. S tímto radikálním přístupem si ale dejte pozor. Není vhodný pro dospívající ani nikoho, kdo nemá vyrovnaný životní styl. Také si pamatujte, že vhodnou pomůckou nejsou žádné zázračné tabletky a zaručené spalovací programy za několik set korun. A pro organismus může být až příliš šokující a po skončení se vaše vyhladovělá ztráta kilogramů může projevit jojo efektem.


Co můžete udělat hned


1. Jednou denně si připravte ovocnou nebo zeleninovou svačinu. Může být v podobně smoothie, freshe nebo talíře plného všeho, co máte ze sekce ovoce-zelenina ráda.


2. Pijte jen opravdové čaje. Nejlépe zelený, bílý nebo bylinkový. Vyřaďte veškeré míchané ovocné směsi v pytlících. Vždyť to ani nejsou čaje!


3. Pusťte se do mírné zátěže. Alespoň více chůze, lehký běh, jóga nebo pilates. Pohyb vám pomůže více rozhýbat organismus zevnitř. 


Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy