Muguruzaová pláče, štěká na trenéra, demoluje rakety. Už nechci hrát, říká


Praha - České tenisové hvězdy Petra Kvitová a Karolína Plíšková ukončily svou herní krizi dobrými výsledky na prestižním turnaji v Indian Wells, další velké osobnosti ženského okruhu se ale trápit nepřestávají. Bolestivý výkonnostní pád zažívá loňská finalistka Wimbledonu Španělka Garbiňe Muguruzaová.
Světová čtyřka letos ještě nevyhrála tři zápasy po sobě a velkou bídu neutnula ani ve slunné Kalifornii, kde ve svém úvodním duelu uhrála jen šest gamů proti domácí McHaleové, dvaašedesáté hráčce žebříčku WTA.
Ještě mnohem horší než současné neuspokojivé výsledky je ale přístup dvaadvacetileté rodačky z Venezuely. Muguruzaová, o které se ještě na podzim mluvilo jako o jediné vážnější konkurenci Sereny Williamsové, totiž totálně podléhá své vlastní frustraci.
Při utkání s McHaleovou se na tváři nebohé Španělky dokonce objevily slzy. "Já už nechci hrát," hlesla beznadějně během rozhovoru se svým trenérem Samem Sumykem.
Pláč Muguruzaové v Indian Wells:

Sedmačtyřicetiletý francouzský odborník, bývalý kouč Victorie Azarenkové či Eugenie Bouchardové, je jistě zvyklý na ledacos, s Muguruzaovou ale v posledních týdnech zažívá skutečný očistec.
"Řekni mi něco, co nevím," štěkala Španělka na svého kouče před několika týdny, když na turnaji v katarském Dauhá prohrávala s Němkou Petkovicovou. "Vypadá to, že víš všechno,“ nenechal se Sumyk zatlačit do defenzivy. "Samozřejmě!" zakřičela Muguruzaová a raději přešla plynule do španělštiny. Její vztek byl v tu chvíli takřka hmatatelný.
Podobné emoce zažívala i nyní v Indian Wells. Při nepovedeném prvním duelu nejprve zdemolovala raketu, aby se pak na lavičce psychicky sesypala a se slzami v očích oznamovala bezmocnému trenérovi:
"Už nechci hrát. 0:3 ve druhém setu, vždyť to nemá smysl. Jak můžu zůstat klidná?" Sumyk nakonec svou svěřenkyni přesvědčil, že by zápas měla dohrát. Muguruzaová ale uhrála jen jediný game a s turnajem se rozloučila.
Demolice rakety v Indian Wells:

Nejčtenější zprávy