Arsenal porazil Everton a upevnil si třetí místo v tabulce

Liverpool - Rozhodl první poločas. Fotbalisté Arsenalu vyhráli duel 31. kola anglické Premier League na hřišti Evertonu2:0 a poprvé po třech zápasech naplno bodovali. Svěřenci Arsénea Wengera před dalším dnešním programem ztrácejí osm bodů na první Leicester, který čeká utkání na hřišti Crystal Palace.
Arsenal během uplynulého týdne vypadl z Ligy mistrů a FA Cupu, takže v Premier League má poslední šanci na zisk trofeje z této sezony.
Základ k první březnové výhře v Premier League položil Arsenal v úvodním poločase. Nejprve šance Dannyho Welbecka ještě skončila na tyči, ale už po sedmi minutách hry se anglický útočník radoval z gólu. Po přesné přihrávce Sáncheze obešel Roblese a skóroval do prázdné brány. Welbeck se v této sezoně v lize trefil třikrát v pěti zápasech.
Arsenal převahu využil podruhé tři minuty před přestávkou. Bellerín krásnou přihrávkou poslal do úniku Alexe Iwobiho a devatenáctiletý útočník skóroval poprvé v dresu Arsenalu. Přitom šlo o jeho první zápas v základní sestavě v Premier League.
Evertonu se ani ve druhém poločase nepodařilo vytvořit tlak a Davida Ospinu, který nastupuje místo zraněného Petra Čecha, střelecky neohrozil.
Aktualizujeme

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Everton - Arsenal 0:2 (7. Welbeck, 42. Iwobi),
16:00 Chelsea - West Ham United, Crystal Palace - Leicester, Watford - Stoke, West Bromwich - Norwich,
18:30 Swansea - Aston Villa.