Šest zápasů, šest výher. Plzeňskou jarní jízdu nezastavil ani Liberec

Liberec - Viktoria Plzeň sice neřádí v pohárech jako pražská Sparta, na domácí scéně je ale víc než suverénní. V neděli vyhrála i svůj šestý jarní duel v Synot lize, když porazila Liberec na jeho půdě 1:0.
Stejně jako před týdnem proti Bohemians přitom rozhodl nejlepší ligový kanonýr Michal Ďuriš, který vstřelil už patnáctý gól v sezoně. Zápas jsme sledovali živě zde.
Západočeši nyní mají na kontě už jedenáct vyhraných ligových zápasů v řadě, naposledy padli 25. října se Zbrojovkou Brno. V čele soutěže má Plzeň náskok devíti bodů na Spartu, ta má ale dva duely k dobru, včetně derby se Slavií, jež se hraje dnes večer od 19:30 (online zde).
Slovan doma prohrál v lize poprvé po patnácti duelech a na třetí Mladou Boleslav ztrácí tři body.

Rozhodla jediná akce
Po opatrném začátku z obou stran prověřil z přímého kopu v 10. minutě Kozáčika technickým pokusem přes zeď Bartošák, plzeňský brankář ale svůj tým podržel a střelu Bartošáka vytěsnil mimo tři tyče.
O čtvrt hodiny později Plzeň udeřila ze své první vážnější šance, když na přihrávku Rajtorala si naběhl za obranu Ďuriš a zkušeně po zemi prostřelil brankáře Koubka. Pro nejlepšího střelce Synot ligy to byl 15. ligový gól.
Slovan se jen těžko prosazoval přes kompaktní plzeňskou obranu a kromě několika střel zpoza šestnáctky se domácí tým k ničemu nedostal.
Do druhé půle nastoupil Liberec se změnou v sestavě, když libereckou ofenzivu měl oživit příchod Efremova, jenž nahradil Bartošáka. Ruský záložník se uvedl hned po výkopu, svedl tvrdý souboj s Hejdou a otřesený hostující obránce musel být střídán Baránkem.
V poslední šanci selhal Bakoš
Tvrdá hra ostatně zdobila zápas po většinu utkání. I po přestávce si ale lídr tabulky dlouho zkušeně hlídal své jednobrankové vedení a nepouštěl Liberec k žádné střelecké příležitosti.
Slovan si vypracoval své šance k vyrovnání až v závěru utkání. Nejdříve po sérii rohových kopů Liberce usměrnil v pádu letící míč těsně vedle tyče Hovorka. Největší příležitost měl posléze v 90. minutě explzeňský Marek Bakoš, jenž však centr od Coufala viděl pravděpodobně na poslední chvíli a z malého vápna nezakončil přesně.
Plzeň tak po výhře 1:0 získala tři body do tabulky už po jedenácté v řadě a alespoň do dnešního derby odskočila Spartě na devět bodů, Liberec poprvé letos doma poznal hořkost porážky.
22. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 24. Ďuriš. Rozhodčí: Zelinka - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Hovorka, Rabušic - Matějů, Rajtoral, Hořava, Ďuriš. Diváci: 5437.
Sestavy:
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Machuča (64. Folprecht) - Bartl, Shala (73. Rabušic), Bartošák (46. Jefremov) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda (49. Baránek), Limberský - Hrošovský, Hořava - Rajtoral (74. Petržela), Kolář (86. Holenda), Kovařík - Ďuriš. Trenér: Krejčí.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !