Kornfeil si v Kataru dojel pro desáté místo, Hanika byl třicátý


Losail -V úvodním podniku sezony třídy Moto3, Velké cena Kataru, bodoval z dvojice českých jezdců jen Jakub Kornfeil. V prvním závodě v sedle Hondy si na okruhu Losail dojel pod umělým osvětlením pro desáté místo. Karel Hanika obsadil v premiéře na motocyklu Mahindra 30. příčku.
Po nepovedené kvalifikaci Kornfeil velmi dobře odstartoval. Hned v prvním kole se prodral do bodované patnáctky a postupně získával další pozice až "na dohled" top 10. Naopak Hanika byl s velkou ztrátou na posledním 33. místě.
Kornfeil se držel v osmičlenné skupině bojující o desáté místo. Tři kola před cílem se dostal do jeího vedení,pronásledovatelům rychle odjel a desátou pozici udržel až do konce Grand Prix
Po dramatickém bitvě sedmi jezdců si pro vítězství dojel Niccolo Antonelli. Ital porazil Jihoafričana Brada Bindera o pouhých sedm tisícin vteřiny.
I ve třídě Moto2 o vítězi rozhodly centimetry. Z jedenáctého triumfu v kariéře se radoval zkušený Švýcar Thomas Lüthi, jenž zdolal Itala Franca Morbidelli. Italský jezdec byl ale nakonec klasifikován až na osmém místě, protože jako řada dalších závodníků byl potrestán za ulitý start.
V Losailu se dne jede závod MotoGP.
Aktualizujeme...
Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:
Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 38:12,161, 2. Binder (JAR/KTM) -0,007, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,148, 4. Fenati (It./KTM) -0,435, 5. Bastianini (It./Honda) -0,606, 6. Bulega (It./KTM) -0,625, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -10,947, 30. Hanika (ČR/Mahindra) -59,105.
17:20 Moto2,
19:00 MotoGP.

Nejčtenější zprávy