Skončila uzavírka D1 mezi Psáři a Souticemi kvůli bourání mostů


Psáře (Benešovsko) - Uzavírka brněnské dálnice D1 na Benešovsku mezi Psáři a Souticemi kvůli bourání mostů už skončila. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Úsek silničáři zprůjezdnili pro veškerou dopravu o půl hodiny dříve oproti předpokladům, očekávali otevření v 11:00. Uzavírka trvala od sobotních 19:00.
Zprůjezdněný je levý jízdní pás, řidiči zde projedou obousměrně ve dvou zúžených pruzích. Na pravém jízdním pásu, což je směr Praha - Brno, práce ještě pokračují.
Na dálnici D1 se pracuje již na čtyřech úsecích. Letos hrozí až osm velkých omezení.
"Úsek je nyní volně průjezdný," řekl před 11:00 policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Komplikace se podle něj objevily v sobotu večer a dnes kolem 9:00 ve Vlašimi, kdy se vytvořila ve městě dopravní zácpa.
Dva silniční nadjezdy zhruba na 50. kilometru byly zdemolovány v sobotu večer, do rána pak pokračovalo odstraňování jejich částí z vozovky. Řidiči osobních aut museli místo objíždět přes Vlašim, objížďka pro nákladní vozidla byla výrazně delší, vedla přes Tábor a Pelhřimov.
Dálnice D1 se opravuje od roku 2014. Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a další tři jsou rozestavěné.
Letos očekává ŘSD zahájení prací na dalších šesti stavbách. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

Nejčtenější zprávy