Jude Hušbauer? Čekal jsem, že od fanoušků Sparty něco přijde, říká záložník


Praha - Dvě třetiny zápasu se to zdálo jako jedno velké déja vu. Slavia stejně jako před rokem v pražském derby na Letné brzkým gólem Milana Škody vedla 1:0. ale po přestávce kapitán Sparty David Lafata nastartoval obrat domácích. Jen z toho nakonec byla pro sešívané o gól horší porážka 1:3.
Běžela šestá minuta, když si míč u rohového praporku postavil Josef Hušbauer, bývalý záložník Sparty od zimy ve službách Slavie. Však se domácí fanoušci už nadechovali k hlasitému výsměchu jeho centru, který se jevil nízkým a pokaženým, jenže balón se odrazil přímo proti noze Škody a ten ranou k tyči překonal Bičíka.
Pokažený roh? Ne, cílená akce
"Nebylo to pokažené, já to hrál záměrně na přední tyč, protože jsme věděli, že tam má Sparta slabiny a jsem rád, že mi to takhle vyšlo," pochvaloval si Hušbauer.
Pro něho to byl opravdu specifický zápas. Při každém kontaktu s míčem na něho kotel domácích pískal nebo hůř, skandoval "jude Hušbauer". "Já jsem se soustředil na svůj výkon, na Slavii. Na druhou stranu jsem tušil, že něco přijde, ale to je jejich věc," okomentoval situaci šestadvacetiletý středopolař.
Podle něho sešívaní v prvním poločase splnili předem vymyšlený plán. "Dali jsme rychlý gól, to jsme chtěli. Pak jsme hráli hodně zezadu, ale to bylo cílem, aby se tam Sparta nedostávala, což se dařilo, neměli pořádnou šanci, jen nějaké závary," popsal Hušbauer.
Obraz hry se změnil po přestávce, kdy už se Letenští dostávali do čím dál nebezpečnějších akcí, až z toho byl vyrovnávací gól Davida Lafaty. "Bohužel jsme věděli, že jak dá Sparta vyrovnávací gól, tak to bude hodně těžký, bude na vlně. Tohle se nám nemůže stát. Myslím, že vyrovnání rozhodlo zápas. Tam, kdybychom to udrželi déle, šlo by hrát na brejky a mohli bychom tu pomýšlet na dobrý výsledek," dodal.
Škoda: Gól? Jen jedna vlaštovka
Podobně to viděl i Škoda, který se na jaře trápil a nyní si ani nemůže gólovou trefu náležitě užít. "Je to jedna vlaštovka. Teď vnímám hlavně to, že jsme prohráli, i když jsme vedli 1:0. Přitom tlak Sparty šel ustát, když jsme o zvládli v prvním poločase. Jenže po vyrovnávacím gólu jsme víc chybovali," hledal příčiny porážky Škoda.
Sparta totiž přidala na obrátkách a Costa v 74. minutě dokonal obrat z rohového kopu. Těsně před ním ale slávističtí hráči reklamovali vlastní aut. "Přiznám se, že jsem to moc neviděl. Hlavně se nesmí stát, že tam budou tři čtyři volní sparťani, kteří půjdou až do brány. Tam s nimi musí být hráč, který se s nimi bude chytat," zlobil se po zápase Hušbauer.
Sešívaní prý ani příliš nekalkulovali s tím, že by Spartě po náročném programu v Evropské lize mohly dojít síly. "Spíš jsme věděli, že budou na vítězné vlně a bude to pro ně lepší," prohlásil Škoda.
"Na Spartě bylo vidět větší sebevědomí, byli silnější na balónu. Pro český fotbal je určitě dobře, že udělali úspěch v Evropě," ocenil Hušbauer sparťanský postup do čtvrtfinále přes Lazio Řím.
Pro Slavii je nyní důležité, že Liberec v neděli také prohrál a ztráta na čtvrtou pohárovou příčku pro ni zůstala jen tříbodová. "Určitě to je pro nás dobře, jsou to jen tři body a do konce je ještě asi osm kol," věří Slavii Hušbauer.

Nejčtenější zprávy