Nová konkurence srazila cenu. Na autobusové lince Teplice-Praha začala jezdit Arriva


Teplice - Ceny jízdného na autobusové lince z Teplic do Prahy ode dneška výrazně poklesly. Dopravce Arriva, který na linku nově vstoupil, jezdí z lázeňského města do metropole za 59 korun, ceny v návaznosti výrazně snížili i další dopravci.
Společnost Arriva nabízí ode dneška ve všední dny osm přímých spojů, v pátek devět. Cesta z centra Teplic na nádraží v pražských Holešovicích by neměla podle mediálního zástupce firmy Romana Smetky přesáhnout 65 minut. Základní jízdné stojí 59 korun, dětem, studentům a seniorům nabízí dopravce další slevy.  Senioři zaplatí za jízdné ve vybraných spojích 39 korun.


"Budeme jezdit rychle, levně a pravidelně během celého dne bez zajíždění do Lovosic nebo dalšího zastavování po trase. Ve spojích mimo špičku nabídneme slevu pro seniory, to bude myslím v dálkové autobusové dopravě v Česku novinka," řekl ředitel Arrivy Teplice Petr Havlík.
Dopravce nabízí ve spojích wi-fi připojení k internetu a možnost zaplatit jízdné platební kartou.
V návaznosti na nové služby Arrivy výrazně zlevňují i další dopravci. Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPUK) jezdil dosud z Teplic do Prahy za 100 korun, s čipovou kartou platili cestující o 10 korun méně a každou desátou jízdu měli zdarma. Ode dneška upravila společnost cenu základního jízdného na 75 korun. S čipovou kartou při započtené desáté jízdě zdarma se tak klient dostane na 61 korun. Společnost vydává čipové karty zdarma.
Zlevňuje i společnost Kavka. Ode dneška nabízí stejnou základní cenu jako Arriva, tedy 59 korun. "Zpáteční jízdenku, opravňující k jízdě v obou směrech s garantovaným místem, bude možné zakoupit za cenu 110 korun," informuje dopravce na svých webových stránkách. Oproti Arrivě ale spoje společnosti Kavka jezdí do Prahy přes Lovosice, zastavují i v dalších obcích.

Nejčtenější zprávy