Finále je blízko. Orli vybojovali proti Linci mečbol


Znojmo - Znojemským hokejistům zbývá poslední krok k postupu do finále mezinárodní EBEL ligy. V pátém semifinále porazili rakouský Linec 4:2 a ujali se tak vedení 3:2 na zápasy. 
" Po minulém utkání jsme se chtěli vrátit ke hře, která nás zdobila. Snažili jsme se hrát po ztrátě kotouče trpělivě, bránit střední pásmo a nebláznit," řekl po zápase trenér Jiří Režnar. "Rozjížděli jsme se sice pomaleji, druhou třetinu jsme ale měli v naší režii a kromě pár minut v úvodu i tu třetí."
Orli poslal do vedení již v první minutě obránce Marek Biro, avšak soupeř ještě v téže periodě odpověděl. Ani gól domácího Coreyho Trivina v devětadvacáté minutě se nestal vítězným. Už se zdálo, že utkání za stavu 2:2 dospěje do prodloužení. 
Podešva pomstil znojemskou ikonu Puchera
"Pro mě to byl docela těžký zápas, protože na mě v první ani ve druhé třetině moc střel nešlo," přiznává gólman Jihomoravanů Jan Lukáš, jenž se mezi tyče vrátil po třízápasové odmlce. "Až ve třetí třetině vyrovnali. Ten puk se nějak záhadně dostal přes tři hráče až za mě." 
Necelé tři minuty před sirénou byl u mantinelu hrubě faulován Peter Pucher a Linec musel do čtyř. Znojemskou ikonu pomstil trefou pod horní tyčku Martin Podešva a do prázdné klece potvrdil výhru domácích Roman Tomas. 
"Kluci do těch zápasů dávají opravdu všechno. Teď udělat ještě ten jeden bodík, pak čtyřikrát vyhrát ve finále a je to v klidu," burcuje bývalý brankář Sparty Praha. 
Do finále mohou Orli vkročit již ve čtvrtek, kdy je čeká zápas na půdě soupeře. Ve druhém semifinále zde vyhráli 3:0, v tom pátém pak padli poměrem 5:7. Nerozhodne-li šestý duel, ten sedmý rozhodující je na programu v neděli na znojemském ledě. 
Semifinále play off hokejové ligy EBEL - 5. zápasy:
Znojmo - Linec 4:2 ( 1:1, 1:0, 2:1 )
Branky a nahrávky:   1. Biro (Tomas, Pucher), 29. Trivino (Yellow Horn, Lattner), 59. Podešva (Trivino, Yellow Horn), 60. Tomas (Trivino, Yellow Horn) – 8. Spannring, 46. DaSilva (McLean) . Stav série 3:2. 
Salcburk - Villach 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Stav série: 3:2. 

Nejčtenější zprávy