Palát přispěl k demolici Mrázkova Detroitu. Pavelec má po roce nulu

New York - Hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal v úterním utkání NHL téměř po roce čisté konto, když zneškodnil 28 střel Vancouveru a dovedl Winnipeg k výhře 2:0. Český gólman byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu stejně jako Ondřej Palát, který brankou a asistencí pomohl Tampě Bay porazit 6:2 Detroit.
Pavelec si připsal první nulu od 9. dubna a čekání se protáhlo i kvůli zranění kolene, kterého v sezoně vyřadilo na skoro tři měsíce ze hry. Kladenský odchovanec měl v zápase mnohem méně práce než jeho protějšek Jakob Markström, na něhož Jets vyslali 49 střel, ale tým několikrát podržel a za bezbrankového stavu kryl i sólový únika Brendana Gaunceho. Oba góly padly až v poslední třetině. Nerozhodný stav zlomil Adam Lowry a při power play pečetil výhru Mark Scheifele.
Skóroval i Faksa
Palát připravil úvodní gól zápasu a po jeho přihrávce za obránce otevřel skóre Erik Condra. Frýdecko-místecký rodák se později taky zapsal mezi střelce, když z dorážky překonal Petra Mrázka a zvyšoval tím v úvodu třetí třetiny vedení Tampy Bay na 5:2. Český gólman se dostal do branky až ve 21. minutě, v níž za stavu 0:3 střídal Jimmyho Howarda a v dalším průběhu inkasoval třikrát z osmnácti střel.
Vedoucí celek Západní konference Dallas vyhrál i s přispěním jedné trefy Radka Faksy 6:2 v Chicagu. Hosté položili základ úspěchu v úvodní třetině, ve které během 12. až 19. minuty odskočili soupeři na 4:0. Na snížení obhájců titulu odpověděl v závěru druhé třetiny Faksa, jenž po přihrávce Aleše Hemského řešil přečíslení dva na jednoho přesnou střelou a zaznamenal druhou branku v sezoně.

Výsledky NHL:
Carolina - Buffalo 2:3, Columbus - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech, Montreal - Anaheim 4:3, Ottawa - Washington 2:4, San Jose - St. Louis 0:1, Minnesota - Los Angeles 2:1, Winnipeg - Vancouver 2:0, Chicago - Dallas 2:6, Arizona - Edmonton 4:2, Tampa Bay - Detroit 6:2.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !