Nový žebříček podle cestovatelů: Praha je šesté nejlepší místo na světě


Praha - Hlavní město České republiky se i letos udrželo v žebříčku 25 nejlepších destinací světa, který sestavuje cestovatelský server TripAdvisor. Prahu ohodnotili uživatelé portálu jako šestou nejlepší destinaci světa, kterou stojí za to navštívit. Proti loňskému roku si však Praha o jedno místo pohoršila.
Podle TripAdvisor je Praha díky svému bohémskému půvabu a pohádkovým skvostům skvělou destinací pro všechny, které unavuje dovolená na pláži a mají zájem o kulturu. Kromě návštěvy památek, například Pražského hradu či Staroměstského náměstí s orlojem, doporučuje také klasické české hospůdky a bary ve sklepích.1. Londýn, Velká Británie


2. Istanbul, Turecko


3. Marrákeš, Maroko


4. Paříž, Francie


5. Siem Reap, Kambodža


6. Praha, Česká republika


7. Řím, Itálie


8. Hanoj, Vietnam


9. New York City, USA


10. Ubud, Indonésie


11. Barcelona, Španělsko


12. Lisabon, Portugalsko


13. Dubaj, Spojené arabské emiráty


14. Petrohrad, Rusko


15. Bangkok, Thajsko


16. Amsterdam, Nizozemsko


17. Buenos Aires, Argentina


18. Hongkong, Čína


19. Playa del Carmen, Mexiko


20. Kapské Město, Jihoafrická republikaNa první místo z loňské šesté příčky se letos dostal Londýn. Ten se na prvním místě neocitl poprvé, předtím to bylo v roce 2012. Za ním skončily města Istanbul a Marrákeš.
TripAdvisor sám sebe označuje za největší cestovatelský server na světě, jeho ankety patří mezi nejsledovanější v oblasti cestovního ruchu. Seznam 25 nejlepších světových destinací na základě hodnocení turistů z celého světa sestavuje pravidelně jednou ročně.

Nejčtenější zprávy