Palát a Šustr řádili při sedmigólové kanonádě Tampy

New York - Obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát přispěli v pátečním utkání NHL k výhře hokejistů Tampy Bay 7:4 nad New York Islanders. První dal gól a na další přihrál, druhý zaznamenal tři asistence a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
V divoké přestřelce vedli domácí během druhé třetiny 3:1, hosté ale dokázali ještě do přestávky manko smazat. Ve 47. minutě Šustr svým třetím gólem v sezoně vrátil Bleskům vedení, když se prosadil tvrdou střelou z mezikruží, za pouhých 19 sekund však Nikolaj Kuljomin znovu vyrovnal.
Rozhodující krok k vítězství tak učinili Lightning až v 51. minutě dvěma góly v rozmezí 23 sekund. A na oba přihrál Palát. Český útočník nejprve před brankou sklepl ze vzduchu odražený puk, bekhendem vystřelil a Tyler Johnson dotlačil kotouč do sítě. Vzápětí se Palát prosmýkl podél pravého mantinelu do útočného pásma, našel najetého obránce Jasona Garrisona a ten pohotovou střelou zvýšil na 6:4. Triumf pak s přispěním Paláta pečetil trefou do prázdné branky při power play další bek Victor Hedman.

Výsledky NHL
St. Louis - Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Brodziak, 16. Fabbri, 36. Gunnarsson, 53. Edmundson. Střely na branku: 37:15. Diváci: 19.580. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Elliott, 3. Edmundson (všichni St. Louis).
New Jersey - Washington 0:1 v prodl.
Branka: 63. Carlson. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Carlson (Washington), 2. Wedgewood (New Jersey), 3. Holtby (Washington).
Tampa Bay - NY Islanders 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)
Branky: 14. Kučerov ( Šustr ), 14. Naměstnikov, 26. Stamkos, 47. Šustr , 51. Johnson ( Palát ), 51. Garrison ( Palát ), 59. Hedman ( Palát ) - 9. Nelson, 26. Prince, 37. Boychuk, 47. Kuljomin. Střely na branku: 42:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Garrison, 2. Palát , 3. Boyle (všichni Tampa).