Buďte krásná zevnitř i zvenku

Oranžový rakytník, fialově modré bobulky acai, oranžově červené goji nebo rudé granátové jablko jsou pro vás správnou vitaminovou a antioxidační vzpruhou, a to i v péči o krásu.


1. GRANÁTOVÉ JABLKO


Tip na líčení: Růžově červený až rudý odstín jadýrek propůjčí tvářím zářivý lesk a zdravý odstín, rtům přitažlivost.


Pečujte: Výtažky ze slupek a zrníček (semínek plodu) urychlují opravy v kožních buňkách a zlepšují její pružnost. Antioxidanty ze šťávy se zase účinně podílejí na ochraně proti volným radikálům. Mohou se využívat v krémech, pleťovém mléku nebo v péči o poškozené nehty.


Vyzkoušejte: Tužka s aplikátorem, 259 Kč, Weleda + výživa na nehty se štětečkem, Weleda, 289 Kč – obsahuje zvýšený obsah olejů ze semen granátového jablka pro rychlou regeneraci nehtového lůžka.


Ochutnejte: Pár semínek z granátového jablka přidejte do jogurtu nebo svého oblíbeného smoothie.


2. ACAI


Tip na líčení: Tmavě purpurový odstín dokáže kouzlit s barvou očí, když ho využijete jako oční stíny nebo linku. Zdůrazní hloubku modrých očí, hnědým dodá jantarový svit a hnědé tóny zdůrazní v zelených očích.


Pečujte: Bobulky acai jsou plné antioxidačních polyfenolů, schopných v pleti aktivovat kolagen a kyselinu ferulovou, která brání DNA buněk poškození UV zářením.


Vyzkoušejte: Čisticí pleťová voda Acai Damage-Minimizing Cleanser, Kiehl’s, 1174 Kč – nenarušuje ochrannou bariéru, zklidňuje pokožku zatíženou oxidací.


Ochutnejte: Vyměňte ráno sklenici pomerančového džusu za acai džus, který si můžete připravit z mraženého a ai, které je běžně dostupné v supermarketech.3. GOJI


Tip na líčení: Využijte krémovou korálově červenou rtěnku k posílení pocitu ženskosti.
Nebojte se jí, hodí se ke všem barevným tónům pleti. Jediné, co hrozí, je, že propůjčí zubům žlutý nádech. To se dá ale napravit vybělením chrupu.


Pečujte: Antioxidanty z goji jsou plné omega mastných kyselin, které vytvářejí důležitou hydratační bariéru. Plody goji jsou také velmi bohaté na betakaroten a rozjasňující provitamin A (retinol), které chrání a vyhlazují povrch pleti.


Vyzkoušejte: Pleťový krém Himalayan Goji, Diet Esthetic, 400 Kč – sjednotí barvu pleti a rozzáří ji.


Ochutnejte: Bobule goji si večer před spaním namočte do vody a ráno je přidejte do své oblíbené kaše.


4. RAKYTNÍK


Tip na líčení: Sluneční odstín plodů rakytníku v barvě broskví dodá pleti teplý nádech. Bronzující oranžovohnědý pudr nanášejte velkým štětcem do středu tváří, a to tam, kde úsměvem vytvoříte takzvané jablíčko.


Pečujte: Olej z rakytníku je zdrojem vitaminu E a esenciálních mastných kyselin, podobných těm, které máme v pleti. Zklidňuje podráždění a zlepšuje jizvy po akné. Chrání i v zimě proti následkům ze znečištěného ovzduší.


Vyzkoušejte: Bio Karité balzám rakytníkový, Saloos, 170 Kč – olej z rakytníku a s máslem karité.


Ochutnejte: Když chcete posílit imunitu, dopřejte si každé ráno sirup z rakytníku, a to po dobu jednoho měsíce.

Nejčtenější zprávy