Sedm ďábelsky hříšných jídel pro povzbuzení sexuální touhy

Po staletí lidé hledají elixíry a nápoje lásky, které by jim pomohly získat přízeň opačného pohlaví a zároveň zvýšily jejich výkon při milostném aktu. Přitom podnět sexuální touhy vzniká v mozku – v hypotalamu, jež řídí i naši chuť na jídlo a pití. Dopřejte si ty správné laskominy a vaše (nejen valentýnské) milostné hrátky nebudou mít konce.
Čokoláda
Španělská manželka Ludvíka XIV. Marie Tereza, prohlásila, že na světě zbožňuje dvě věci – čokoládu a krále. Jako mnoho „čokoholiků“ podlehla svodu fenyletylaminu, vzbuzujícího podobné pocity jako při zamilovanosti či orgasmu. Jeho účinky však ještě doplňují dvě stimulační látky – teobromin a kofein. Pozitivně ovlivňují jak nervový systém (v přiměřených dávkách), tak i práci svalů. Čokoláda má skvělou pověst ničitele volných radikálů. Její antioxidační účinky jsou přibližně dvakrát silnější než u červeného vína a čtyřikrát mocnější než u zeleného čaje či sušených švestek. Spolu velkým množstvím hořčíku a železa tedy antioxidanty udržují „hormonální mládí“. V každém případě však musí jít o hořkou čokoládu (min.70% kakaa).
Náš tip: Rozpuštěná hořká čokoláda s jahodami bude tím pravým stratem pro láskyplný večer.
Jogurt
Řekové nedají dopustit na svoje „straggisto“. Hustý jogurt z kravského mléka patří již po staletí k účinným receptům na povzbuzení libida. Produkt bohatý na proteiny snídají jižané většinou každé ráno. Přidávají do něj med nebo fíky, jelikož ty zlepšují tvorbu a pohyblivost spermií, a tím působí proti mužské neplodnosti.
Náš tip: Příprava „antického afrodiziaka“ je velmi jednoduchá. Dva zralé fíky rozkrojte na polovinu a položte do misky. Smíchejte řecký jogurt s jednou lžící medu, nalijte na ovoce a navrch nasypte špetičku mletého muškátového oříšku.
Med
Když Ottavio Bon navštívil v sedmnáctém století sultánův palác v Istanbulu, při pohledu na početný harém marně přemýšlel nad tím, odkud pramení vladařova mužná síla. Odpověď našel benátský diplomat v medu, jež Ahmed I. hojně konzumoval v rozličných pokrmech. Zlatohnědý nektar je nasycený bórem, který pomáhá mužům zvednout přirozenou hladinu testosteronu (u žen estrogenu). Přítomnost cukru v medu působí proti únavě a zajišťuje energii potřebnou pro sexuální výkon.
Náš tip: Vzpomínáte si na film 9 a půl týdne? Nechte se inspirovat…
Fíky
Přijdete-li na turecký bazar, pohotoví obchodníci vám určitě doporučí místní recept na sexuální zdatnost –  velký kus vlašského ořechu zabalený v sušeném fíku. Zkušenosti s vrásčitými plody, coby afrodiziaky, měli již staří Římané. Možná i proto pojmenovali strom „Jovis glans – Jupiterův žalud“. Koktejl omega-3 mastných kyselin, vitamínů B1, B6, kyseliny listové, hořčíku, mědi a zinku řídí správnou produkci hormonů a neurotransmiterů. Tyto látky spouští milostné choutky v mozku a zajišťují také úspěch sexuálního aktu.
Náš tip: Čerstvé fíky jsou nejlepší, ale stejnou službu udělají i sušené. Stačí několik kousků denně.
Granátové jablko
Když na Krétě vejde nevěsta do svého nového domova, ženich jí vloží do rukou granátové jablko na znamení jejich plodného svazku. Nejedná se však jen o dlouholetou tradici. Novomanžel moc dobře ví, co činí. Pití šťávy z červeného plodu díky svému složení (vitaminy skupiny B, vápník, fosfor, železo,  hořčík, draslík aminokyseliny) zvyšuje hladinu testosteronu jak u mužů, tak i u žen. Podporuje lepší prokrvení pohlavních orgánů a silné pohlaví si po rubínovém nápoji také pochvaluje lepší erekci.
Náš tip: Jablko rozkrojte napůl a semínky posypte zmrzlinový pohár.
Vanilka
Plody této orchideje obsahují více než dvě stě padesát látek, které dohromady vytvářejí charakteristickou chuť a vůni. Vanilka prokazatelně funguje na povzbuzení srdeční činnosti a vzpružení organismu a její vůně působí jako silné afrodiziakum, jež podněcuje vášeň a zintenzívní milostné chvilky.
Náš tip: Čerstvý lusk rozkrojte napůl, semínky vyjměte a vmíchejte do mléčného koktejlu s banánem.
Býčí žlázy
Španělští toreadoři přísahají na smažené býčí žlázy. Zvířecí varlata doporučují pro hojnost proteinů a pohlavních hormonů, nabíjející sexuální chtíč mužů i žen. Nicméně mezi specialisty na pojídání zvířecích pohlavních orgánů patří Číňané. Pro zvýšení svého sexuálního apetitu, neváhají sníst penis osla, psa, tuleně, jelena nebo hada.
Náš tip: Býčí žlázy se dají koupit i u nás. obalované a smažené můžou být zajímavým předkrmem.
 
 

Nejčtenější zprávy