Další tragédie v cyklistickém pelotonu. Belgičan Myngheer zemřel v nemocnici v Ajacciu


Paříž - Belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt, zemřel v pondělí v nemocnici v Ajacciu. Oznámila to dnes agentura AFP s dovoláním na stáj dvaadvacetiletého jezdce, Roubaix Métropole Lille.

"Svůj poslední závod prohrál poté, co bojoval jako velký šampion. Zemřel v pondělí v 19:08 za přítomnosti svých rodičů, sestry a přítelkyně v nemocnici v Ajacciu," uvedl tým.
Závodník si podle stájových kolegů stěžoval v závěru sobotní úvodní etapy na nevolnost a zhruba 25 kilometrů před cílem zkolaboval. První pomoc mu poskytla doprovodná sanitka a vzápětí byl helikoptérou přepraven do nemocnice, kde byl připojen na plicní ventilaci a uveden do umělého spánku.
Myngheer zemřel den po úmrtí jiného belgického cyklisty. Pětadvacetiletý Antoine Demoitié se v neděli stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii. Než se podle výpovědi svědků stihl zvednout, zasáhl jej doprovodný motocykl a způsobil mu těžká poranění hlavy, kterým v nemocnici podlehl.

Nejčtenější zprávy