Čech uháněl po slovenské dálnici 204 km/h. Dostal pokutu téměř 22 tisíc korun a přišel o řidičák


Český řidič v úterý výrazně překročil maximální povolenou rychlost na slovenské dálnici, policisté mu za to uložili pokutu 800 eur (přibližně 21 600 korun) a zadrželi řidičský průkaz. ČTK to sdělila policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Maximální povolenou rychlost tak řidič s vozidlem BMW překročil o 74 kilometrů.  Podle slovenské policie muž rychlou jízdou ohrožoval nejen svůj život, ale i ostatní účastníky silničního provozu.
Zmiňovaná pokuta je nejvyšší, jakou za rychlou jízdu mohou slovenští policisté uložit přímo na místě. Z vyjádření policie vyplývá, že řidič pokutu hlídce nezaplatil. Pokud by případ dospěl až do správního řízení, řidiči by hrozila vyšší peněžitá sankce a také odebrání řidičského průkazu na šest měsíců až tři roky.
"Zadržení řidičského průkazu znamená, že řidič po spáchání přestupku nemůže z místa odjet. Musí ho odvézt někdo jiný," vysvětlil Petr Vomáčka z ÚAMK, jak se podobná situace řeší.

Zadržený řidičský průkaz slovenští policisté pošlou na úřad v místě bydliště člověka, který spáchal přestupek, a ten mu ho vrátí. Trest se vztahuje pouze na území státu, kde prohřešek spáchal. V Česku tedy bude moci jezdit bez omezení.
Loni na stejné dálnici slovenští policisté zastavili českého účastníka závodu luxusních aut Diamond Race 2015, který jel rychlostí 197 kilometrů v hodině. Hlídka mu uložila tehdy maximální možnou pokutu ve výši 650 eur. Horní hranici pokut za výrazné překročení povolené rychlosti Slovensko zvýšilo začátkem letošního roku.
V Česku se takto vysoké překročení rychlosti jízdy trestá pokutou ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákazem činnosti na půl roku až rok. Přestupek se řeší pouze ve správním řízení, nelze ho "spláchnout" blokovou pokutou na místě.

rychlá půjčka

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy