Sparta se v semifinále poháru utká s Jabloncem, Plzeň vyzve Boleslav


Praha - Ve čtvrtek bylo rozlosováno semifinále domácího fotbalového poháru. Sparta, která ve středu vyřadila Liberec, narazí na Jablonec, úřadující ligový šampion a lídr Viktoria Plzeň zase jde na ambiciózní Mladou Boleslav.
První zápasy by se měly hrát už v následujícím týdnu, ale protože Sparta příští a přespříští čtvrtek hraje čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem, není zatím jisté, kdy se její duely s Jabloncem odehrají a kdo za Letenské bude hrát.
"Samozřejmě jsme rádi, že jdeme dál, ale upřímně řečeno, postup je pro nás v nabitém programu velkou komplikací. Do semifinále klidně nastoupíme s juniorkou," uvedl ve středu po vyhraném čtvrtfinále s Libercem Zdeněk Ščasný.

"S termíny to bude složité, ještě tam máme odložený zápas s Duklou. Ale myslím, že to vymyslíme," řekl zástupce Sparty Rudolf Baťa. "Není to komplikace jen pro Spartu, ale i pro nás, protože jsme počítali s termínem na příští týden," přidal sportovní ředitel severočeského klubu Ivan Horník.
"Respektujeme, že je Sparta posledním českým zástupcem v pohárech, takže jí musíme vyjít vstříc a budeme jí držet palce, aby postoupila dál," uvedl Horník.
Mladá Boleslav si právě kvůli nabitému programu přála Spartu, nakonec ji však čeká vedoucí tým ligy Plzeň. "Jednak mají našlapaný program a také by to pro naše diváky bylo zajímavější. Neříkám, že s Plzní to nebude, ale v našem mužstvu je spousta sparťanů a bylo by to pro ně pikantní. Plzeň je každopádně velký favorit," řekl sportovní sekretář Vladimír Rosenberger.
Viktoria, která na podzim v lize porazila Mladou Boleslav 1:0, přistoupila k losu pragmaticky. "Vybraného soupeře jsme neměli, chtěli jsme hlavně hrát první zápas venku a to se nám splnilo, takže jsme spokojení," prohlásil sportovní ředitel vedoucího celku ligy František Mysliveček.
Los semifinále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR:
FK Jablonec - Sparta Praha, FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň.
První zápasy se hrají 6. dubna, odvety 13. dubna. Utkání Sparty s Jabloncem budou kvůli účasti pražského celku v Evropské lize hrána v náhradním termínu.

Nejčtenější zprávy