Super výživa: Výživové doplňky v podobě prášků

Nynější trend ve zdravé výživě? Práškové doplňky! Můžete je přidat do jakéhokoliv jídla, obsahují spoustu vitamínů, minerálů a tělo je zpracuje daleko lépe, než pilulky.

Samozřejmě ale že jen některé výživové doplňky v podobě prášků jsou pro nás skutečně dobré a přínosné. Zjistili jsme pro vás, které to jsou. Seznamte se tedy s naší čtveřicí šťastlivců!
1) Maca
Tento peruánský kořen oje bohatý na vápník, má sladkou chuť a skvělý je pro udržení zdravých kostí. Jedna ze studií dokonce zjistila, že pokud budete konzumovat kolem půl lžičky tohoto prášků denně po dobu alespoň 12 týdnů, zbavíte se depresí a podpoříte i své libido! Ale pozor! Jeho přílišná konzumace může zvyšovat krevní tlak nebo vám rozházet játra.
2) Acai
Jedna čajová lžička tohoto sladkého prášku chutnající jako výtečný koláč, má stejné vlastnosti jako pilulky posilující obranyschopnost. Navíc, Acai pocházející z Amazonie, dodává tělu aminokyseliny,  které pomáhají při zotavování svalstva po tréninku. Navíc má i mastné kyseliny, které zase podporují mozkovou funkci.
3) Kakao
Ano, určitě pro vás ten nejoblíbenější prášek. Určitě jste už slyšeli, že kakaový prášek obsahuje spousu flavonolů, ale také je výborným  zdrojem vlákniny. Jedna polévková lžíce má více vlákniny než půl šálků hnědé rýže! Dále obsahuje hořčík a minerály. Určitě sáhněte po takovém, který není nijak chemicky upravený či doslazený.
4) Baobab
Jedná se o buničinu afrického stromu Baobab, konkrétně tedy plodu, která se pyšní jedním z nejvyšších antioxidačních vlastností vůbec. Je to i úžasný zdroj rozpustné vlákniny a působí skvěle jako obrana proti zácpe. Kromě toho má i vysoký podíl pektinu, který zase můžete použít jako zahušťovadlo.
Photosource: Pinterest.com

Nejčtenější zprávy