Voda s citronem: Skutečný zázrak na hubnutí?

Celebrity, jako je Gwyneth Paltrow nebo Dina Manzo milují pít teplou vodu s citronem. Jsou totiž přesvědčené o tom, že tento jednoduchý tekutý zázrak pomáhá při hubnutí. Zní to ale až příliš jednoduše a dokonale, jaká je tedy pravda?
“Teplá voda s citronem sama o sobě tuky nespaluje a nezpůsobuje tedy to, že hubnete, “ uvedla Alissa Rumse, mluvčí Akademie medicína a intenzivní péče. Nicméně, pokud tento nápoj nahradí konzumaci nápojů s vyšší kalorickou hodnotou, jako je káva s cukrem nebo džusy (což má tedy za následek kalorický deficit), pak opravdu zhubnout můžete.
Konzumace vody – ať už teplé nebo studené s citronem pomáhá udržet vás metabolismus v chodu. “Udržovat tělo hydratované je důležitou součátí zdravé výživy, protože to vám zrchluje metabolismus,” tvrdí Rumsey. “Pro ty, kteří nemají rádi čistou vodu, je přidání citronu ideálním způsobem, jak si k ní zvýšit chuť bez přidaných kalorií.”
voda s citronem je navíc skvělá pro snížení nadýmání, působí totiž jako mírné, přírodní diuretikum. Pokud vás ale strále trápí nadýmání, pak na vině může být fakt, že jíte moc rychle, pijete brčkem, pijete sycené nápoje nebo že spotřebováváte přiliš mnoho soli nebo nápoje s alkoholem.
Závěrem? Ano, vodu s citronem se skutečně vyplatí pít.
Photosource: Pinterest.com

Nejčtenější zprávy