Skutečně čas, kdy jíte, ovlivňuje vaši váhu?

Pravěpodobně jste již slyšeli hodně o tom, že noční vyjídání ledničky vám pojistí pěkných pár kil navíc. Ale jak tomu doopravdy je? Skutečně tolik záleží na tom, v kolik hodin jíte? Zjistili jsme pro vás více!
Je čas uvést věci na pravou míru, a to jednou provždy. Podívejte se sami, jak se v průběhu let měnil výzkum a jaký je konečný verdikt o nočním přejídání se.
Jak tomu bylo nejdříve?
Studie z roku 2005 publikovaná v časopise Obesity Research nenalezla žádnou souvislost mezi večerním přejídáním se a nabíráním kil, díky čemuž pak všichni nutriční poradci s radosti prohlásili, že je v pořádku si k večernímu pořadí vzít kbelík zmrzliny.
Jak tomu bylo potom?
O tři roky později, v roce 2008 výzkumníci přišli s objevem, že lidé, kteří konzumovali jídlo mezi 11 hodinou večerní a 5 hodinnou ranní, spotřebovali daleko více celkového počtu kalorií za den a zároveň tak přibrali i daleko více kilogramů. Pokud tedy nestíháte ráno snídat a vůbec přes den pořádně jíst, pravděpodobně tedy budete hodně přibírat.
Jak je tomu teď?
Nová studie zjistila, že ti jedinci, kteří měli tendeci jíst třetinu svých kalorí mezi 6 hodinou až do půnoci, přešli k harmonogramu, v němž naopak přestali jít mezi 7 hodinou večerní až 9 hodinnou ranní a nejen, že zhubli, ale také daleko lépe spali.
Jaký je rozsudek?
Takže, na tom, kdy jítě, konkrétně v jaký čas, vlastně  zas tak ani nezáleží. Na čem záleží je, kolik toho za 24 hodin spořádáte. Chcete-li zhubnout, v noci se prostě nepřejídejte.
Photosource: Pinterest.com

Nejčtenější zprávy