Co podniknout na dovolené v Turecku

Krásné pláže, komfort a plno zajímavých míst. Tak lze charakterizovat Turecko, stále oblíbenější cíl turistů.


Zajímá vás, co vše tu lze podniknout? Máme pro vás pár sportovních i kulturních tipů, které zpestří vaši dovolenou.


Windsurfing a jiné vodní radovánky


Velké vlny na klasické surfování v Turecku nenajdete. K oblíbeným místním sportům ale patří windsurfing. Nejznámějšími lokalitami jsou zátoky v okolí Bodrumu a Antalye. Chytnete tu dobrý vítr. Proto tady lze vyzkoušet i kiting. Až vás bude nudit, můžete brázdit mořskou hladinu na vodních lyžích nebo si jen udělat projížďku na lodi.


Zábavu najdete i v největším vodním parku Evropy ‒ Sealanya ‒, který leží 20 km od Alanye. Uvidíte žraloky, lachtany a osvěžíte se v bazénu s delfíny. Ideální místo, pokud jste na dovolené s dětmi.


Golf


Turecko představuje ráj i pro golfisty. Hřiště se zde budují už od roku 1895. Najdete je téměř v každém letovisku, kam můžete vyrazit s last minute zájezdem. Vyberou si začátečníci i ti, kteří rádi otestují svůj přesný odpal na zvlněném greenu s řadou vodních překážek. Není problém si zapůjčit golfové hole, míčky ani vozíky.


Ukryté krásy Turecka


Před horkem se vyjdete schovat do Motýlího údolí, kde lítá přibližně šedesát druhů křídlatých krasavců. Dostat se k nim lze pouze z městečka Ölüdeniz. Údolí je od městečka odděleno jezerem. Lodě sem ale vyplouvají několikrát denně.


Nikdo by během svého last minute zájezdu do Turecka neměl minout Pamukkale. Z těchto pozoruhodných vápencových teras přechází zrak každému, kdo je spatřil.


V Turecké riviéře neopomeňte zavítat do antických měst Perge či Side. Uděláte-li si výlet do Efesu, poznáte nejzachovalejší antické město Turecka. Dopravíte se sem vlakem i autobusem.


Tipy na lenošení


Pokud máte náladu strávit pár dní pouhým ležením na pláži, vyberte si místo, které si vás získá i svou krásou. V Alanyi, letovisku Turecké riviéry, se za nejpůvabnější považuje pláž Damlatas (jinak také Kleopatra). Má velmi jemný písek, minimum útesů a voda zde není příliš mělká.


Nejnádhernější modré pláže najdete v Egejské riviéře. V Bodrumu vás čeká členité pobřeží a jeden ze sedmi divů světa ‒ hrobka krále Mausola. Turgutreis je zase známé díky rybolovu, západům slunce a citrusovým plantážím. Neměly byste vynechat ani výlet na pláž Ölüdeniz, která se řadí mezi pět nejkrásnějších pláží světa.

Nejčtenější zprávy