Všichni milujeme krásnou čistou a rozzářenou pleť

Sedm triků jak rychle rozjasnit pleť.


Přesně takovou, co nepotřebuje dlouhé postávání po ránu před zrcadlem, vypadá skvěle i na konci dne a každý vám ji závidí. Jak tohoto ideálu docílit? Vsaďte na následujících sedm osvědčených tipů, které opravdu fungují.


Pořádně se odličujte
Bez důkladně očištěné pleti se rozjasnění nedočkáte. Dejte si na kosmetickou poličku odličovací balzám nebo olej a ještě druhý odličovací přípravek - gel nebo micelární vodu. Dvojité čištění pleti odstraní veškeré nečistoty a líčidla a pokožka si oddychne. Bude lépe fungovat a samozřejmě i vypadat. Jen žádné mýdlo a silně vysušující přípravky!


Začněte používat pleťovou vodou
Toner je skvělý z mnoha důvodů. Okamžitě osvěžuje a také se stará o to, aby následná péče lépe a rychleji fungovala. Proto ještě než naneste denní nebo noční krém či sérum, sáhněte po lahvičce s pleťovou vodou. Ideálně ve spreji a dopřejte své tváři osvěžující spršku.


Pravidelně exfoliujte
Pod nánosem suchých a odumřelých buněk nemá pleť šanci zazářit. Pravidelná exfoliace jí k tomu vydatně pomůže. Lepší než rozemleté skořápky pecek fungují hydrokyseliny, enzymy nebo rýžové otruby. Jsou dostatečně jemné a přitom účinkují lépe než klasický peeling. Exfoliaci provádějte pravidelně dvakrát týdně.


Investujte do dobré báze
Pokud ještě primer nepoužíváte, právě teď byste to měli změnit. Kvalitní podkladová báze během vteřiny promění unavenou pokožku v zářivou, póry zmizí jako mávnutí kouzelného proutku, o mastné T-zóně nemluvě. Podkladovou bázi nanášejte v malém množství na hydratační krém. Noste ji klidně i ve dnech, kdy se nelíčíte. Krásná pleť se hodí vždy.


Naneste rozjasňovač
Rozjasňovač nebo-li highlighter je absolutní must-have jarní sezony. Na trhu najdete rozjasňující pudry, krémová líčidla i báze. Stačí je nanést v malém množství na lícní kosti a spánky a vaše tvář okamžitě získá svěží vzhled.


Nedotýkejte se obličeje
Ano, děláme to všichni a všichni bychom s tím měli co nejrychleji přestat. Když se nudíte, jste unavení nebo naštvaní, držte si ruce co nejdál od obličeje. Nechcete přeci na pokožku přenášet ještě více bakterií a prachu než na ni za celý den spadne. Omezíte tvorbu pupínků a zlepšíte i mikrocirkulaci.


Pijte hodně vody
Voda pomáhá nejen hydratovat, ale také odvádět toxiny z těla. To samé platí o pleti, proto dodržujte pitný režim. Postavte si na stůl vedle počítače láhev neperlivé, neslazené minerálky. Pokud vám chuť čisté vody nejede, dochuťte si ji plátky čerstvě nakrájeného citrónu, limetky, okurky nebo pomeranče.

Nejčtenější zprávy