Osobní trenér Dalton Wong odhalil jak o tělo pečuje Jennifer Lawrence

Tajemství krásy Jennifer Lawrence, která patří nejen k nejkrásnějším ale i k nejsportovnějším ženám Hollywoodu.


Hollywoodská herečka sází na zcela speciální přístup: žije a cvičí podle manuálu “The FeelGood Plan”, který jí přímo na tělo vypracoval populární londýnský trenér Dalton Wong. Nejde přitom jen o speciální cviky na paže nebo zadek, ale o celý manuál pravidel zdravého životního stylu, který v sobě zahrnuje i jídlo, sport a relaxaci v optimálním poměru. Cvičení samotné přitom zabere třeba jen 15 minut denně. Leitmotivem je heslo: Kdo se cítí dobře, vypadá dobře. To zní logicky, ne? 


Expert na zdravý životní styl a oscarová herečka (film Terapie láskou) se blíže poznali v roce 2011 při natáčení filmu X-Men: První třída. Jennifer hrála postavu Mystique, která na sobě neměla nic jiného než přiléhavý, modrý oblek, který tak kopíroval postavu, že bylo nemyslitelné, aby měla třeba jen malé břicho. Proto se 25letá herečka musela během pár týdnů dostat do formy superhrdinky. Díky Daltonovi to Jennifer zvládla a stali se přáteli. Herečka dokonce napsala předmluvu k jeho knize "The FeelGood Plan - šťastnější, zdravější a štíhlejší za 15 minut denně,” která vyšla v lednu tohoto roku. “Dalton nezměnil jen mé tělo kvůli natáčení X-Men. Ale dostala jsem díky němu možnost změnit i celý svůj život. Jsme dobří přátelé a kdykoli přijedu do Londýna, moc ráda se za ním stavím v tělocvičně a pak jdu s jeho rodinou na burger a hranolky. Všechno v životě je totiž o rovnováze,” píše Jennifer Lawrence v Daltonově knize. Supertělo a burgery: Jak to jde dohromady? Dobře! Prozradíme vám 8 Daltonových triků.


 1. Pijte slanou vodu


Jennifer Lawrence si denně míchá koktejl, jehož základem je voda a do něhož pak přidá mořskou sůl, kokosovou vodu a citronovou šťávu. Za den vypije několik litrů. To jednak zabrání dehydrataci organismu, pozitivně to působí na pokožku a také napomáhá větší koncentraci. Nehledě na to, že kdo má u sebe v průběhu celého dne sklenku s vodou, dostane do sebe až o 200 kalorií méně, než kdyby nepil.


2. Jezte malé porce


Dalton Wong radí: Pokud jdete hladoví do restaurace, máte tendence si objednat předkrm i hlavní jídlo. Ale kdo chce zhubnout, měl by si namísto toho objednat dva předkrmy: první pojmout jako skutečný předkrm a druhý jako hlavní chod. Kdo si nedokáže odpustit dezert, ať si ho objedná s vědomím, že se o něj rozdělí s kamarádkou nebo s partnerem. Kromě toho platí, že každé sousto by se mělo 21x kousat, díky čemuž se rychleji dostaví pocit sytosti. 


3. Uberte plyn


Jennifer Lawrence hodně cestuje a často trpí jetlagy. Cítí se pak mizerně a unaveně. Vyčerpání netrápí jen hollywoodské hvězdy, ale i “normální” ženy. Dalton při tomto stavu radí aspoň 30 minut relaxovat. “Ideální je si třeba na půl hodiny zdřímnout… Vypnout. Tělu do stačí a člověk se pak hned zase cítí plný energie. Nemá žádný smysl se přepínat,” dodává trenér.


4. Cvičte pro radost


Je jedno, jaký sport si vyberete: Ale musíte se na něj těšit a musí vás bavit. Pro Jennifer Lawrence je sport samozřejmou součástí života a náplní, bez níž by nemohla dělat svou profesi. Ale trénink pro ni nesmí být nepříjemná povinnost, ale zábava. Jinak by šla motivace stranou.


5. Jezte čokoládu


Povolený je kousek tmavé čokolády a podílem kakaa minimálně 75%. “Mým klientům občas povolím kousek čokolády. Je to tak lepší, než kdybych jim sladkosti úplně zakázal a oni by pak z frustrace snědli ne jeden kousek, ale celou tabulku čokolády. Je spíše vhodnější držet své chutě na uzdě než se v něčem striktně omezovat,” doporučuje Wong.


6. Oslavujte. Ale správně...


Jennifer Lawrence je často zvaná na různé oslavy a party. A Dalton Wong moc dobře ví, že alkohol je vedle stresu jednou z největších příčin tloustnutí. Této kalorické chybě se dá vyhnout, když budete pít drinky, které vašim proporcím neuškodí. Například vinný střik místo vína, suché šampaňské místo sladkého, červené víno z bio vinice (neobsahuje pesticidy) místo svařeného vína. Jako sklenku po jídle doporučuje Dalton Wong Jägermeistera, který díky bylinkám jako je kmín a fenykl, podporuje trávení.


7. Zpevněte tělo - budete vypadat štíhlejší


Starý trik dělá divy: Stáhněte ramena dolů, vystrčte prsa, zatáhněte břicho. A smějte se! Dalton Wong s Jennifer Lawrence pracoval na správném držení těla poměrně dlouho a důkladně. Nejlepší cvik na správné držení těla: S rovnými zády jděte do dřepu a ruce rozpažte tak, aby vytvořily pomyslné písmeno T. Stáhněte k sobě pevně lopatky a vydržte v této pozici 1 minutu. Opakujte pětkrát. 


8. Naučte se eliminovat stres


Ideální stav by byl, kdyby se člověk mohl vyhnout většině stresových situací. Bohužel to v dnešním světě moc dobře nejde realizovat. Proto se naučte stres elimininovat. Třeba pravidelným sportem. Pokud je váš diář v nějakém období nabitý od rána do večera, i tak si jistě můžete najít pár minut, abyste se koncentrovali na váš dech a uvolnili se při tom. Můžete to udělat třeba při čekání na jídlo v restauraci nebo v taxíku. “Nadechněte se nosem, tělo naplňte vzduchem od prsou až po břicho. Vydechnutí si pak rozdělte na tři doby,” radí Dalton Wong.

Nejčtenější zprávy