Parádní večer Krejčího! Čtyřmi body skolil St. Louis a pomáhá Bostonu do play off

New York - Hokejový útočník David Krejčí odehrál v pátečním utkání NHL nejproduktivnější zápas v sezoně, když dvěma góly a stejným počtem asistencí režíroval výhru Bostonu 6:5 v St. Louis. Bruins se vítězstvím udrželi ve Východní konferenci v postupové osmičce do play off o bod před devátým Detroitem, který porazil Minnesotu 3:2.
Souboj o play off se na východě přiostřuje
Krejčí, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, se poprvé zapsal do statistik v závěru úvodní třetiny, kdy z dorážky dostal Boston do vedení 2:1. Po vyrovnání domácích udeřili Bruins opět po akci českého útočníka, který vyhrál čistě buly na skórujího Matta Beleskeyho. Na konci prostřední části Krejčí v přesilové hře střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu přes clonící hráče zvýšil na 5:2, jenže St. Louis dvěma trefami snížili na rozdíl jednoho gólu.

Uklidnění přinesla hostům další využitá početní výhoda, v níž se po přihrávce Krejčího a střele Toreyho Kruga odrazil od zadního mantinelu puk k Bergeronovi, který přidal šestý zásah. Blues už jenom dvacet sekund před třetí sirénou zkorigovali porážku.

Mrázek tentokrát na střídačce
V brance Detroitu dostal přednost Jimmy Howard před Petrem Mrázkem, který byl v posledních dvou zápasech střídán. Americký gólman inkasoval dvakrát z 22 střel, čímž hostující Minnesota snižovala na 1:2 a konečných 2:3. Red Wings se výhrou bodově srovnali s osmou Philadelphií, která drží druhou divokou kartu, ale Flyers mají dvě utkání k dobru.
Chicago, obhájce Stanleyova poháru, překonalo Ondřeje Pavelce pětkrát z 32 střel a uspělo na ledě Winnipegu 5:4 v prodloužení. Český gólman nenese na žádném z nich vinu. Dva góly vítězů dal Artěmij Panarin, jenž svou druhou trefou v zápase vyrovnal v 55. minutě na 4:4. Utkání rozhodl z přečíslení tři na jednoho v čase 61:02 Brent Seabrook.

NHL:
Detroit - Minnesota 3:2, St. Louis - Boston 5:6, Colorado - Washington 2:4, Winnipeg - Chicago 4:5 v prodl., Anaheim - Vancouver 2:3

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !