Rekord: Češi v březnu nakoupili nejvíc nových aut za jeden měsíc v historii. Škoda zvyšuje náskok


Prodej nových aut v březnu i v celém letošním roce táhne vzhůru hlavně Škoda Auto. Ve třetím měsíci si meziročně polepšila téměř o patnáct procent a obsadila více než třetinu českého trhu.
Domácí automobilka suverénně dominuje i v žebříčku nejoblíbenějších modelů, který v kompletní podobě najdete zde. Pořadí ovládla od prvního až do pátého místa, což se nikdy předtím nestalo. 
Nejbližší pronásledovatelé Škody Auto meziročně ztrácejí. Volkswagen si v březnu zaregistroval o dvacet procent méně aut než loni, Hyundai o šest procent a Ford o tři procenta.
Níže se můžete podívat na deset nejúspěšnějších značek za březen 2016 podle nových registrací osobních aut na českém trhu. Umístění v závorce znamená pořadí za první čtvrtletí letošního roku:
1. (1.) Škoda             7635
2. (2.) Volkswagen     2011
3. (3.) Hyundai           1611
4. (4.) Ford                1260
5. (5.) Dacia                797
6. (6.) Kia                   539
7. (9.) Opel                  795
8. (8.) Renault            777
9. (10.) Seat               775
10. (7.) Peugeot          734
Kliknutím na aktivní názvy značek otevřete přehled jejich nejprodávanějších modelů včetně ceníků, výbav, technických dat, redakčních testů a dalších podrobností.
Vyšší meziroční nárůst než Škoda zaznamenaly 
Za první čtvrtletí činí meziroční nárůst na trhu s novými auty v České republice téměř dvanáct procent. Vzhůru ho táhne hlavně Škoda Auto. Odbyt v prvním kvartálu meziročně navýšila o 21 procent. Každé třetí nové auto prodané v zemi vozí logo s okřídleným šípem.

Nejčtenější zprávy