6 důvodů Proč cvičit DYNAMICKOU HOT YOGU

1)       BOLEST ZAD
Mám 3 děti a po třetím porodu jsem se ráno nemohla rovně postavit. Chodila jsem v předklonu po bytě, různě protahovala páteř, než jsem byla schopna stát vzpřímeně. Večer se bolesti postupně ozývaly a ráno nanovo…

2)       FYZICKÁ NÁROČNOST
Jako bývalá baletka jsem byla zvyklá se vždy hýbat, velmi aktivně a dynamicky. Ale zároveň už jsem nechtěla hopsat na aerobiku, či jednostranně šlapat na kole a posilovna mě nebavila nikdy.
Hledala jsem cvičení, které bude fyzicky náročné, přitom bude zdravé a bude vycházet ze základních pohybových vzorců.
3)       PSYCHICKÁ NÁROČNOST
Další můj záměr byl najít cvičení, které nebude v hluku, poskytne mi zklidnění, odpoutání se na chvíli od vnějšího světa. (od plen, kojení, domácích úkolů, kroužků, vaření, praní…) Být na chvíli intenzivně sama se sebou, se svojí myslí a svým tělem. Propojit vše dohromady a přitom se ještě zbavit bolesti zad.

4)       CVIČENÍ V TEPLE
Začala jsem chodit na lekce jógy. Bylo to fajn, ale fyzicky mě to moc nenaplňovalo. Pak jsem objevila před 6ti lety cvičení v sále vyhřátém na 42 stupňů. Splňovalo to všechny mé potřeby, které jsem již zmínila a hlavně záda po pár týdnech přestala bolet. Dostala jsem se ke skvělé lektorce, která v Praze vede studio BIKRAM jógy-Tereze Bonnet Šenkové a díky ní jsem objevila nový svět jógy a cvičení.
5)           YOGA BLUE ART
K otevření mého studia vedla dlouhá cesta. Přibližně před 5ti lety jsem postupně navštěvovala workshopy a semináře jógy. Absolvovala jsem roční, lektorský kurz jógy a začala jsem mít potřebu své znalosti předávat dál.
Jelikož k mému vzdělání také patří hudebně-dramatická a taneční Konzervatoř v Praze, byl to jen krůček k tomu si stoupnout před klienty a učit…
Jóga se stala mojí vášní, patří neodmyslitelně k mému životu a tak jsem se rozhodla spojit práci se svojí zálibou a začala jsem hledat vhodné prostory pro studio jógy.
Když jsem objevila před pár měsíci modrý domek v srdci Vinohrad na nám. Jiřího z Poděbrad, bylo hned jasné, že tam vznikne moje studio YOGA BLUE ART.

6)       STUDIO HOT YOGY
Nikdy bych se nevzdala teplého sálu. Je to pro mě objev, úžasný benefit ke cvičení. Propaguji vyhřátou místnost. Po konzultacích s lékaři a fyzioterapeuty maximálně na 39 stupňů. Při této teplotě se svaly dostatečně prohřejí na to, aby se mohla poloha udělat intenzivněji, hlouběji, než ve studeném sále a aniž by došlo k nějakému přetížení, přetažení, natržení svalu atd.
Srdeční sval se při cvičení v teplém sále posiluje. Tělo se pocením zbavuje nečistot a toxických látek. Zároveň tím, že 90 minut necháváte tělo projít polohami ve své maximální, hraniční hloubce, získáváte mentální sílu a nadhled-všechno ostatní VENKU už zvládnete.
Snažím se i v množství lidí, kteří navštěvují mé studio, přistupovat ke každému individuálně. Myslím, že to je jeden z benefitů, které začátečníkům, ale v konečném důsledku i pokročilým, nabízím. Jelikož stále v lekci mluvím, navádím do poloh, nastavuji jednotlivé ásany, dbám na správný pohybový vzorec, zlepšují se i ti zkušení. Stále je na čem pracovat…Jóga je cesta, je dlouhá, je náročná, ale na konci nám dává smysl…….
SABINA VOJVODOVÁ – Majitelka studia YOGA BLUE ART

Nejčtenější zprávy