Stihne se Langhamer stát 39. Čechem v této sezoně NHL? Arizona ho povolala z farmy


Nashville - Český hokejový brankář Marek Langhamer byl potřetí v sezoně povolán z farmy do prvního týmu Arizony. Jednadvacetiletý rodák z Moravské Třebové se od týmu Spingfieldu z nižší AHL připojí ke Coyotes v Nashville, kde dnes hrají předposlední duel sezony. Bude krýt záda jedničce Mikeovi Smithovi, protože Louis Domingue opustil tým kvůli rodinným důvodům. Langhamer zatím na svou premiéru v NHL čeká.
Langhamer se zatím jen v pěti zápasech objevil v NHL na lavičce. V listopadovém zápase na ledě Winnipegu kryl záda Andersi Lindbäckovi. V první polovině března to bylo ještě v duelech proti Floridě, na ledě Colorada, Vancouveru a Calgary, kdy všechna utkání odchytal Domingue. Arizona se po duelu v Nashvillu představí v posledním vystoupení v ročníku v sobotu na ledě San Jose.
Langhamer odchytal za Springfield v AHL v této sezoně 19 zápasů s průměrem 380 obdržené branky a úspěšností zákroků 88,3 procenta. V osmi zápasech nastoupil také v ECHL, kde má průměr 2,23 gólu a úspěšnost 93,5 procenta.
Arizona draftovala bývalého mládežnického reprezentanta v roce 2012 v sedmém kole jako 184. hráče v pořadí. Poté odešel Langhamer z Pardubic do juniorské WHL, kde chytal tři sezony za Medicine Hat.
Pokud by za Arizonu stihl ve zbývajících duelech základní části nastoupit, stane se 39. Čechem, který do sezony NHL zasáhl.

Nejčtenější zprávy