Schick je skauty nejsledovanější hráč v lize, říká Paska. Se Spartou jedná o nové smlouvě


Praha - Patrik Schick hraje klíčovou roli v reprezentačním týmu do 21 let, ligové góly střílí i za Bohemians, kam ho Sparta půjčiila na hostování.
Útočník vysoký 187 centimetrů, který v lednu slavil 20. narozeniny, už je centrem zájmu evropských klubů. "Podle mě je to jednoznačně nejsledovanější hráč v české lize," glosuje zájem zahraničních skautů Pavel Paska, jehož agentura ISM právě Schicka zastupuje. Konkrétní jména klubů, jež Schick zajímá, prozradit nechtěl.
"Patrikovou prioritou je zaručená stabilita jeho sportovního rozvoje. I proto se už nyní velmi intenzivně bavíme se Spartou o možném prodloužení smlouvy," říká Paska. Současný kontrakt se Spartou končí Schickovi za rok v létě.
Stejně tak i Slavia už Pasku podle jeho slov oslovila s tím, že by ráda prodloužila kontrakt Tomáši Součkovi. "Tam je platná smlouva ještě na dva roky, ale Slavia projevila zájem zajistit si jeho služby na delší období. Debatujeme pochopitelně o podmínkách," podotýká Paska.
Zpět k Schickovi. V kvalifikaci o ME hráčů do 21 let v dosavadních 7 zápasech zaznamenal už 8 branek. Po dvou zásazích na Maltě přidal klíčovou vítěznou branku doma proti Belgii, na jaře pak dva góly zaznamenal proti Lotyšsku a tři na Maltě.
V dresu Bohemians zatím v Synot lize ve 22 absolvovaných utkáních skóroval šestkrát.

Nejčtenější zprávy