Koncert! Strýcová zničila švýcarskou jedničku Bacsinszkou a získala první bod

Luzern – Tak tohle čekal málokdo. Česká dvojka Barbora Strýcová vypráskala v prvním zápase semifinále Fed Cupu švýcarskou jedničku Timeu Bacsinszkou a po setech 6:0 a 6:2 získala pro obhájkyně dámské "salátové mísy" první bod.
Pro Strýcovou to byl první singlový duel po devíti letech. A zvládla jej až neuvěřitelně suverénně. Hodinu a šest minut trvající zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE.
Aktuální světové sedmnáctce povolila rodačka z Plzně za celé utkání pouhé dva gemy a zvítězila tak i ve čtvrtém vzájmeném střetnutí.
Můj nejlepší zápas ve Fed Cupu!
Vstup do úvodní sady vyšel Strýcové parádně. Soupeřce za svého servisu nabídla celkem jen tři brejkboly, které však Švýcarka nedokázala využít. Sama ji naopak vzala podání hned třikrát a první set získala kanárem 6:0.
Hra Bacsinszké se nezlepšila ani v setu druhém. Dál ohromně kazila a první gem dokázala uhrát až v desáté hře. V zápase jí nešel servis, forhend a ani její tradiční zbraň z bekhendové strany nefungovala.
Za stavu 4:2 pro českou hráčku to chvíli vypadalo na vzestup Švýcarky, ten ale trval pouze několik málo fiftýnů. Strýcová proměnila první nabídnutý mečbol a poslala Češky do důležitého vedení.
"Na kurtu to nebylo tak jednoduché, jak asi vypadá skóre. Musela jsem to odmakat, ale moc jsem si to užila. Byl to určitě můj nelepší singlový zápas ve Fed Cupu," hýřila úsměvy šťastná vítězka.
"Jsem navíc ráda, že to bylo tak rychlé a přinesla jsem bod do šatny... Když se tak poslouchám, tak mluvím jak hokejista, to je hrozný," smála se Strýcová. Po ní půjde na kurt Karolína Plíšková, která vyzve velkou neznámou ve švýcarském týmu, mladičkou Viktorii Golubicovou. I tento zápas vám nabídneme online ZDE.