Z Tottenhamu je parní válec, ale bitvu o titul může rozhodnout Chelsea


Londýn - Jde z nich strach. V posledních pěti zápasech získali fotbalisté Tottenhamu třináct bodů se skóre 13:1. Oproti tomu Leicester o víkendu klopýtl a jeho náskok na prvním místě Premier League už je pouze pětibodový. Do konce soutěže zbývají ovšem už jen čtyři zápasy a souboj o titul se může rozhodnou už velmi brzy, například díky Chelsea.
Spurs v pondělí využili nedělní remízy anglického lídra a roznesli Stoke City jednoznačně 4:0. Po domácí výhře 3:0 nad Manchesterem United tak jen potvrdili ofenzivní formu. Harry Kane se díky dvěma trefám osamostatnil na prvním místě tabulky střelců. Celkem už má 24 zářezů.
"Pokud budeme dál hrát takhle, není moc týmů, které by nás mohly porazit," prohlásil po zápase dvaadvacetiletý střelec.
Zároveň ale ví, že stáhnout zbývajících pět bodů na Leicester nebude nic jednoduchého. Kohouti už nic nemají ve svých rukou. "Nic nebalíme. Pořád věříme, že to můžeme zvládnout, i když už ve hře moc bodů není," dodal Kane.

Ano, ve hře je už pouze dvanáct bodů. Anglie nezná pravidlo o vzájemných zápasech, které by měl Leicester lepší, takže při rovnosti bodů rozhoduje skóre a počet nastřílených branek. V těchto ukazatelích by byl v tuto chvíli lepší pro změnu Tottenham.
Jenže, aby se vůbec dostal na roveň s vedoucím týmem, musel by sám všechny zápasy vyhrát. Lišky by zase musely alespoň jednou prohrát a jednou remizovat.
"Je to náš sen vyhrát titul, takže to nikdy nevzdáme. Pro mě je nejdůležitější, že předvádíme hru, která je naprosto perfektní. Je to pro mě signál, že čekáme na šanci a stále bojujeme," prohlásil trenér Spurs Mauricio Pochettino.
Lišky mají těžší los
Kvality Tottenhamu musel uznat i kouč Stoke Mark Hughes. "Někdy se musíte sklonit před silou soupeře. Jsou rychlí, chytří a pohání je touha zvednout nad hlavu ligovou trofej," dodal.
Když se fanoušek londýnského klubu podívá na los posledních čtyř zápasů, musí víra v úspěch kohoutů ještě vzrůst. Tottenham je na tom určitě o něco lépe. Nejprve doma hostí West Bromwich Albion, poté jede na Stamford Bridge za Chelsea, dál ho prověří Southampton a sezonu končí v tonoucím se Newcastlu.
Oproti tomu Leicester postupně vyzve Swansea, Manchester United, Everton a Chelsea. Přičemž druhé a poslední utkání absolvuje na půdě soupeře.

Jak vidno, obhájce titulu může může hrát zásadní úlohu v tom, kdo po něm trofej převezme. A londýnského rivala by Blues asi neradi viděli slavit.
"Doufám, že se to nestane a titul vyhraje Leicester, líbí se mi, jak celou sezonou prošli, Spurs je snad už nedoženou," nechal se například slyšet záložník Chelsea Cesc Fábregas, jehož nenávist k Tottenhamu je umocněná ještě tím, že dlouhá léta hrál za úhlavního nepřítele kohoutů Arsenal.
Nyní desátá Chelsea už zpackanou sezonu těžko nějak vylepší, vždyť i na pohárové příčky už je ztráta devítibodová. Ale to, že by na Stamford Bridge definitivně zhatila plány Tottenhamu na prvenství v lize, může být aspoň mírnou náplastí.

Nejčtenější zprávy